Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Chodzi o bohatera największego w mieście muralu. Obraz powstanie na murze i ścianach kamienic przy tarnowskim Pałacu Młodzieży. Mural będzie miał powierzchnię około 230 metrów kwadratowych i długość 74 metrów.

Winnice kojarzą się głównie z południowymi częściami Europy. Wytwarzaniem win w naszym kraju zajmuje się jednak coraz więcej Polaków.

Przez ostatnie dwa miesiące tarnowscy policjanci odwiedzali kościoły i przypominali wiernym z ambon zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Przed wejściem do pałacu Sanguszków w Tarnowie odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą księcia Pawła Sapiehę – pierwszego prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża. W uroczystości udział wzięła Maria Osterwa-Czekaj, wnuczka arystokraty.

W różnych częściach świata te same charakterystyczne gesty mogą znaczyć co innego. Czasami może to prowadzić do zabawnych nieporozumień, a czasami wpakować nas w tarapaty. Wyjeżdżając do innego kraju trzeba pamiętać, że pokazując znak, który w naszej kulturze wyraża coś pozytywnego, np. uniesiony w górę kciuk, można kogoś urazić lub nawet znieważyć. Polscy podróżnicy i obcokrajowcy przekazali kilka wskazówek dla turystów.

W sobotę 13 czerwca w Trzydniakach (gmina Wierzchosławice) do dyspozycji wędkarzy oddane zostały dwa nowe stawy - oba o powierzchni około 10 hektarów. Na pierwszym można łowić ryby na obecnych zasadach, czyli można zabierać wymiarowe sztuki, natomiast na drugim obowiązuje coraz bardziej popularna w wielu krajach europejskich zasada „złów i wypuść”. Tam wpuszczane będą przede wszystkim ryby olbrzymy. Będzie możliwość złowienia ryby życia, ale po sfotografowaniu musi ona zdrowa wrócić do wody.

Malunek znajduje się za bimą, przy ulicy Żydowskiej. Wielki mural nawiązuje do różnorodności kulturowej oraz właśnie historii tarnowskich Żydów. 

Tarnów to polski biegun ciepła. 2 lata temu to udowodniliśmy. Wygraliśmy z Wrocławiem. Szczegóły na: http://www.ipla.tv/2013-07-27-polski-biegun-ciepla/vod-5745148

Trwa przebudowa i modernizacja szpitala Szczeklika. W sierpniu oddział zakaźny dla dzieci przeniesie się do nowych pomieszczeń, a jednym z pomysłów dyrekcji na wykorzystanie dotychczasowego budynku jest otwarcie w nim Centrum Kultury Żydowskiej. 

Kolacje jadają w klapkach. Piknikować chcą w jacuzzi. A ręcznik na leżaku rozłożą jeszcze przed świtem.

Archiwalne