Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Czy pod Tarnowem powstaną baseny geotermalne? W podtarnowskim Radłowie złoża wód geotermalnych są niemal identyczne jak w słynnej Białce Tatrzańskiej. Ich eksploatacją chcą się zająć Chińczycy.

O taką wpadkę wcale nie jest trudno, a konsekwencje mogą być bardzo przykre.

Odpowiedzi na to pytanie szukali archeolodzy, którzy w pocie czoła przeszukiwali teren przy Placu Morawskiego.

Przystanek Woodstock dzięki MGGP Aero jest pierwszym w Europie, a drugim na świecie (po festiwalu Burning Man w Newadzie) festiwalem muzycznym, którego aplikacja mapowa wyposażona jest w wysokorozdzielcze zdjęcia lotnicze terenu imprezy wykonane zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej. 

"Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży 

Wypasione, jakbyśmy w dzisiejszym slangu powiedzieli- „fury” i okazałe wille z kolumnami, budowane w stylu, można by rzec – nuworyszowskim.

Tarnów od samego początku był jednym z najważniejszych miast południowej Polski, niemal pod każdym względem wyprzedzały go Kraków i Lwów

Czy gminę czeka najazd turystów z Azji?O tym, że turyści z azjatyckich krajów coraz chętniej odwiedzają okolice Tarnowa, pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów Głosu Tarnowskiego. Jak się okazuje, ten trend prawdopodobnie szybko się nie skończy. Do gminy Pleśna zawitali bowiem japońscy filmowcy.

W organizację panelu na temat przywrócenia Tarnowowi rangi miasta wojewódzkiego włączył się, poza tarnowskim PTG „Sokół – Świat Pracy”, nasz redakcyjny kolega Jacek Żołądź. Debata odbyła się w Starostwie Powiatowym.

Odkopali twierdzę, która miała bronić Tarnów przed Turkami. Fortyfikacje postawił jeszcze hetman Jan Tarnowski.

Archiwalne