Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Już do tej pory ze względu na widoki i kościółek z XV wieku odwiedzali ją turyści i pielgrzymi. Teraz o podtarnowskiej Zawadzie usłyszał cały świat. Stamtąd pochodził ojciec Zbigniew Strzałkowski, który w sobotę w Peru został oficjalnie ogłoszony błogosławionym misjonarzem męczennikiem. Proboszcz parafii w Zawadzie Adam Wyrwa przyznał w rozmowie z Radiem Kraków, że poprosi o relikwie nowego błogosławionego, zamordowanego w Peru 24 lata temu.

Michał Derus, absolwent informatyki, a obecnie student I roku wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce rozegranych w Doha w Katarze. 

Tarnowskie Muzeum Okręgowe ma szansę na zdobycie kolejnego fragmentu Panoramy Siedmiogrodzkiej. Nowy fragment obrazu Jana Styki jest w posiadaniu prywatnego właściciela w Warszawie. Muzeum nie ujawnia, jaki może być koszt zakupu fragmentu. Wiadomo na pewno, że to ważny element całego dzieła.

Pułkownik Aleksander Rusin z Dobrynina w powiecie Mieleckim przez 60 lat nie ujawniał tej tajemnicy, dopiero jego syn Roman Rusin zdradził, gdzie można znaleźć szczątki jednej z największych tajemnic II wojny światowej – szczątków rakiety V2.

W podtarnowskich Zgłobicach produkowano polskie granaty R-42 „Sidolówki” używane podczas Powstania Warszawskiego?

Pomnik Kazimierza Brodzińskiego jest najstarszym pomnikiem w Tarnowie?

Szczyty gór, przełom rzeki, królewska korona czy… ambicje mieszkańców – takie skojarzenia budzi nowego logo Województwa Małopolskiego. Zwycięska praca, której autorem jest Zbigniew Pelon, została wyłoniona w konkursie spośród aż 79 zgłoszonych prac. W jury oceniającym projekty zasiedli eksperci z branży PR i komunikacji, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Honorarium za przeniesienie praw autorskich dla zwycięscy konkursu wyniosło 30 tys. zł – przeprowadzenie całego konkursu, wraz z pracą jurorów, było zupełnie bezkosztowe.

We wtorek termometry tarnowskiej stacji meteo odnotowały niemal 37 stopni Celsjusza. Tym samym pobity został 60-letni rekord Polski.

Czy pod Tarnowem powstaną baseny geotermalne? W podtarnowskim Radłowie złoża wód geotermalnych są niemal identyczne jak w słynnej Białce Tatrzańskiej. Ich eksploatacją chcą się zająć Chińczycy.

O taką wpadkę wcale nie jest trudno, a konsekwencje mogą być bardzo przykre.

Archiwalne