Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

I Nagroda w kategorii „Album” przypadła albumowi „Józef Wilkoń. Szum drzew”, który towarzyszył monograficznej wystawie artysty prezentowanej w BWA w wakacje 2013 roku. Książka została wydana przez BWA w Tarnowie oraz wydawnictwo Czysty Warsztat. Autorem koncepcji książki i projektu graficznego jest prof. Janusz Górski.

Centrum Kultury Promocji Miast i Regionów Poloniada 2014 przyznało nagrody za najlepsze projekty promocyjne i wydarzenia kulturalne. Podczas gali, która miała miejsce w Płocku jury składające się z przedstawicieli mediów i postaci ze świata kultury i reklamy w kategorii „Lider Kultury” główną nagrodę – Koguta przyznało miastu Tarnów za stronę www.kultura.tarnow.pl.

Miło nam podzielić się z Państwem kulturalnymi rankingami 2013 roku, w których program tarnowskiego BWA został bardzo wysoko oceniony:

Do miejsca, w którym przez dwa lata działała tymczasowa siedziba BWA, powraca sztuka – wystawa złożona z dzieł kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Na „Wystawie stałej” oglądać będzie można m.in. obraz najsłynniejszego tarnowskiego artysty Wilhelma Sasnala.

Nowa Siedziba Muzeum Okręgowego w Tarnowie od jutra oficjalnie otwarta dla zwiedzających. Budynek przy Rynku 3 w Tarnowie został kompleksowo wyremontowany i dostosowany do potrzeb wystawienniczych.

Osiem spektakli konkursowych zobaczą widzowie tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Obok teatrów z całego kraju Teatr im. Ludwika Solskiego zaprezentuje swoją premierę. Po praz pierwszy w szranki konkursowe stanie spektakl dyplomowy ze szkoły teatralnej oraz spotkanie z grupą nieinstytucjonalną. Festiwal potrwa od 21 do 30 września, a zakończy go gala finałowa podczas której zaprezentowana zostanie „Zemsta" z udziałem Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego i Artura Barcisia.

Już wkrótce każdy, bezpłatnie i z dowolnego miejsca na świecie, przez 24 godziny na dobę, będzie mógł wirtualnie poznawać obiekty z 35 małopolskich muzeów.

W Tarnowie powstanie Miejski Park Rzeźby. Do końca roku na terenie tarnowskiej PWSZ ma się pojawić 10 rzeźb, które urozmaicą przestrzeń publiczną.

Rozdano tarnowskie nagrody za osiągnięcia kulturalne. Nagrodę miasta Tarnowa w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymał Jacek Kucaba. Mecenasem kultury został Hotel Tarnovia, a Nadzieją Roku zespół Sayes. Wręczono również nagrodę honorową. Otrzymał ją Andrzej Radzik, w szczególności za pracę z zespołem pieśni i tańca Świerczkowiacy.

Prace tarnowskiego architekta-wizjonera Jana Głuszaka „Dagaramy” do 26 sierpnia oglądać można w londyńskiej Hayward Gallery.
Projekty miast przyszłości „Dagaramy” pokazywane są na dużej wystawie jako jedyna polska część ekspozycji.

Archiwalne