Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Brzesku powstaje Muzeum Regionalne. Placówka znajdzie siedzibę w kamienicy przy ulicy Kościuszki 2. Nowo powstające muzeum pozyskuje kolekcje i eksponaty do przyszłej ekspozycji, niedawno przekazano bogatą kolekcję  prac plastycznych Zbigniewa „Bruno” Szulca, związanego z Brzeskiem artysty grafika i rysownika.

Hetman Jan Tarnowski był autorem najwybitniejszego dzieła piśmiennictwa wojskowego XVI wieku?

Tomasz Bodach z Rybnika kompletował cenny dla Tarnowa zbiór przez 40 lat. Chce go spieniężyć. Kolekcja to nie tylko gratka filatelistyczna, ale pamiątka pierwszych dni niepodległego miasta.

W Tarnowie znajduje się ciepła przez cały rok płyta ścienna?

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?

Około setki nagrobków z tarnowskiego Cmentarza Żydowskiego skatalogowali uczniowie tarnowskich szkół średnich i studenci instytutu judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Karkołomną pracę wykonali w ramach projektu Tarnowskie Macewy – realizowanego przez Fundację Antyschematy 2, przy wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Coraz bliżej powstania szlaku rowerowego na trasie nieczynnej od 2006 r. linii kolejowej „Szczucinka”. W Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie samorządowców dotyczące przekształcenia torowiska i wykorzystania jego potencjału rekreacyjnego. Inwestycja została wyceniona na kwotę 15 mln zł.

Milenialsi, inaczej zwani igrekami czy pokoleniem Y, to obecnie jedna z najbardziej wpływowych i najszybciej rozwijających się grup konsumenckich, która wyznacza trendy w wielu branżach. Patrząc na turystyczne podwórko, widać gołym okiem, że zarówno sieci hotelowe jak i firmy przewozowe czy linie lotnicze starają się znaleźć sposób na przyciągniecie ich do siebie.

Tarnowskie Centrum Informacji dołączyło do akcji "2 Godziny dla Rodziny”.

Jest też budynek szkoły, stawy i boisko piłkarskie miejscowego klubu ISKRA. Z ruchomymi figurkami piłkarzy, ale i nie tylko. Wszystko po to żeby pokazać, że Bóg jest blisko człowieka.

Archiwalne