Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Konferencja prasowa: czwartek 26.03.2015, godz. 12:00

Wernisaż: czwartek 26.03.2015, godz. 18:00

godz. 19:30 recital „OD FRESCOBALDIEGO DO BACHA” Matteo Messori klawesyn, Bazylika Katedralna / Festiwal Musica Poetica (wstęp wolny) 

Wystawa czynna do 3.05.2015

"Sztuka umierania" wystawa prac współczesnych artystów mierzących się z tematem śmierci z kolekcją przedmiotów funeralnych w tle.

27.03.2015 r. na płycie tarnowskiego rynku, przy siedzibie NOT i SEP, odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa poświęcona prof. Romanowi Dzieślewskiemu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Tanowie.

„Świat toruńskiego piernika” – to wystawa prezentująca tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło a także świat XIX wiecznego przemysłu i handlu. Opracowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu ekspozycja powstała w 2008 roku.
Wystawa została otwarta w Gmachu Głównym tarnowskiego Muzeum (Tarnów, Rynek 20-21) 6 marca 2015 r.

Pod koniec ubiegłego roku do Tarnowa trafił księgozbiór Tadeusza Nowaka i pamiątki związane z tym wybitnym poetą i pisarzem. Nowak urodził się na Powiślu Dąbrowskim a w Tarnowie, w murach I Liceum Ogólnokształcącego, rozpoczęła się jego edukacja. "Te związki z naszym miastem i regionem sprawiły, że po jego śmierci rodzina zdecydowała się przekazać nam tę unikatową na skale kraju kolekcję" - przyznaje Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

To siódmy ranking „Polityki” muzeów i galerii organizujących czasowe wystawy sztuki XX i XXI wieku.

Tarnowskie BWA znalazło się w rankingu na wysokim 12 miejscu. Piotr Sarzyński w uzasadnieniu docenił balansujący program łączący promocję lokalnej sceny artystycznej z organizacją wystaw o znaczeniu ponadregionalnym, a także działania edukacyjne i upowszechniające sztukę współczesną - „Porządna praca organiczna”.

BWA w Tarnowie 12 miejsce dzieli z BWA w Bielsku-Białej, Opolu i Zielonej Górze.

Szanowni Państwo - nie macie jeszcze pomysłu na świąteczny prezent? A może kurier spóźnia się z zamówioną niespodzianką? Teatr Solskiego w Tarnowie pomoże rozwiązać ten problem - i to na kilka sposobów!

W Muzeum Okręgowym będzie można nie tylko podziwiać piękne okazy bursztynu, ale również własnoręcznie wykonać z niego ozdoby.

Tarnowskie Stowarzyszenie Artystyczne ArtContest już po raz siódmy organizuje międzynarodowy Festiwal GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST - jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych organizowanych w Tarnowie i Małopolsce. Festiwal ma na celu animację kulturalną w regionie oraz promowanie muzyki jazzowej w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów. Festiwal 7th GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST odbędzie się w dniach od 7do 15 listopada 2014 roku w Lusławicach, Wierzchosławicach i Tarnowie.

Kolejne dni upłyną w Tarnowie pod znakiem ważnych wydarzeń związanych ze społecznością żydowską, która do II wojny światowej stanowiła znaczną część mieszkańców miasta. Już od jutra (11 czerwca) dwie duże wystawy – „Byliśmy” i plenerowa - „Tarnowski pejzaż nieobecnych” oraz Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl”.

Archiwalne