Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Baloniarstwo to coraz popularniejszy sport w Polsce. Rodzina Rękasów uprawia go od wielu wielu lat. Jak zaczęła się ich przygoda z lataniem balonami? Jak steruje się takim wielkim statkiem powietrznym?

Tarnowskie Centrum Informacji po raz kolejny włącza się w akcję społeczną DWIE GODZINY DLA RODZINY, która promuje Międzynarodowy Dzień Rodzin w Polsce oraz dobre, międzypokoleniowe rozmowy, budujące więzi międzyludzkie i tożsamość młodego pokolenia! 

W tym roku mottem przewodnim Akcji jest: GOTOWANIE NA RODZINNYM PLANIE.

 

13 maja zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Ciężkowice, Tuchów do Tarnowa. Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim zaprasza do zwiedzania grupy brzeską warzelnię piwa.

Do tarnowskiego parku Strzeleckiego w centrum miasta wróciły łabędzie. Kiedy w zimie zamarza parkowy staw, para sympatycznych ptaków jest przenoszona do gospodarstwa pod Tarnowem. Ale kilka dni temu wróciły i znów są ozdobą stawu.

Ławeczki, plac zabaw i rzeźby - to tylko kilka elementów planowanej nowej, letniej aranżacji tarnowskiego Rynku. Jak udało się dowiedzieć Radiu Kraków, w tym roku ogródki piwne będą bardziej przyjazne dla klientów, również tych z dziećmi. Za estetykę odpowie Biuro Wystaw Artystycznych.

9, 10, 25, 35, 44, 45 - ten zestaw zagwarantował w czwartkowym losowaniu Dużego Lotka rekordową wygraną. Szczęśliwy los został zakupiony w kolekturze w podtarnowskim Skrzyszowie. Wygrana wyniosła bagatela 36 726 210,20 zł!

W Tarnowie i regionie jest kilka punktów widokowych?

Żadnemu dziecku nie jest obcy taniec. Ale czy każde dziecko ma szansę wziąć udział w bajkowym turnieju Trolli? Dzięki animowanemu filmowi„Trolle” taka szansa jest w zasięgu wszystkich dzieci. Każdy poczuje ducha tanecznej zabawy.

Zapraszamy w niedzielę 22 stycznia od godz. 12.00 do 18.00, Galeria Tarnovia (ul. Krakowska 149)

Dokumenty i materiały związane z II wojną światową i działalnością Armii Krajowej w regionie tarnowskim wzbogaciły w 2016 roku zasoby Tarnowsko-Galicyjskiej Biblioteki Cyfrowej, prowadzonej przez stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”. Projekt digitalizacji współfinansowany jest z budżetu Tarnowa.

Archiwalne