Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na portalu www.veturo.pl można znaleźć oferty turystyczne dostosowane do każdego turysty.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym szlakiem turystycznym obejmującym miejsca i obiekty związane z Galicją.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do Tarnowa i regionu na weekend majowy.

To już nie zapewnienia, a fakt. Tarnów pojawił się na nowych oznakowaniach kierunkowych na autostradzie Kraków-Rzeszów.

Zapraszamy przez cały rok! U nas, w TCI, kupić można nie tylko ciepło!

Trwa naprawa ruchomych płyt Rynku. Znikają niebezpieczne, popękane płyty obok tarnowskiego Ratusza. Służby zabezpieczają je przed małą rewolucją, jaką urzędnicy przygotowują w tym miejscu. A ponieważ zapowiadany na ten rok generalny remont rynku został odłożony w czasie, konieczne są doraźne naprawy.

Czytelnicy Wirtualnej Polski wytypowali 12 pięknych polskich miast i miasteczek, które zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów. Sprawdź, które miasta znalazły się na liście i daj znać czy zgadzasz się z kolejnością i werdyktem. A może masz swój własny typ?

Zwyczaje wielkanocne w Europie, w Polsce, w Małopolsce, w regionie tarnowskim... Materiał filmowy (od 21:25) powstał przy współpracy Stowarzyszenia Grupa Odrolnika, Tarnowskiego Centrum informacji, Małopolskiej Organizacji turystycznej oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Wiedniu

Ulica Wałowa nabrała świątecznego wyglądu. W tegorocznej edycji „Pisankowego desantu” udział wzięło blisko dwa tysiące tarnowskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponad setka seniorów. Poza ul. Wałową wielkanocne ozdoby zawisły także w trzech innych lokalizacjach. 

– Chcemy jeszcze raz przeżyć atmosferę ŚDM, chcemy zejść z kanapy, pokazać naszą wiarę i być razem, bo w tym jest nasza siła – mówią młodzi, którzy przyjechali do Tarnowa z całej diecezji tarnowskiej. W mieście w Niedzielę Palmową odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Wzięło w nich udział około czterech tysięcy młodych ludzi. Były modlitwa, śpiew i uwielbienie Boga.

Archiwalne