Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W życie wchodzą nowe przepisy, w myśl których nie będziemy obciążani dodatkowymi kosztami przy płaceniu za bilety lotnicze albo rozliczaniu rezerwacji hotelowych. Słyszeliście o unijnej dyrektywie PSD II? Ten akt prawny, uchwalony w 2015 (wszedł w życie w styczniu 2016, państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego miały czas na jego implementację do 13 stycznia 2018) reguluje m.in. kwestie związane z usługami płatniczymi w Internecie. Oprócz wprowadzenia zabezpieczeń tych płatności, jak czytamy w branżowych serwisach…

Drewniana figurka świętego Stanisława ze Szczepanowa ma ponad 200 lat. Została skradziona w 1993 roku i razem z innymi rzeźbami niespodziewanie odnaleziona przez policję u pasera w Krakowie w 2012 roku. Rok później została zwrócona zaskoczonej dyrektorce Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie, która nie znała jej historii. Postawiła ją w swoim gabinecie i od tamtej pory zastanawia się co z nią zrobić. Temat wrócił, bo miejscy radni - którzy z kolei nie wiedzieli o jej odnalezieniu - chcieli, żeby powstała... jej replika. Dyrektorka Miejskiego Zarządu Cmentarzy liczy na to, że niespodziewanie zamieszanie wokół drewnianej rzeźby spowoduje, że wyjaśni się jej przyszłość.

Płonąca koza, pająki na choince i wystrzałowy cukierek, czyli jak obchodzone są święta na świecie. Świąteczne tradycje – jak obchodzi się święta w różnych częściach świata?

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku uczestniczył w interesującej, międzynarodowej konferencji, zorganizowanej przez Signature Travel Network.  Konsorcjum, które  skutecznie udowadnia, że moda na samodzielne planowanie i organizowanie wyjazdów i zakup usług turystycznych za pośrednictwem internetu, nie oznacza dla biur turystycznych epoki schyłku. Posiadają one coś, na co rośnie popyt.

Prezydent Tarnowa wspólnie z Komitetem Opieki Nad Zabytkami Kultury Żydowskiej chcą napisać list do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Impulsem była wypowiedź samego Donalda Trumpa, który podczas rozpoczęcia święta Chanuki nawiązał do żydowskiej historii miasta, a także do tego, że miasto i jego mieszkańcy bardzo ucierpieli w czasie Holokaustu.

Do tej pory szacowano, że na jednej z najstarszych i najlepiej zachowanych nekropolii żydowskich w południowej Polsce zostało pochowanych około 6 tysięcy osób. Podczas inwentaryzacji geodeci odkryli prawie dwa razy tyle nagrobków: ponad 11 tysięcy.

Zła wiadomość dla wszystkich zapominalskich. Jeżeli zostawicie coś w hotelu, nie liczcie na to, że skontaktują się z wami i poinformują o zgubie. To wy musicie zainicjować kontakt.

Miałem niecodzienną okazję uczestniczenia w ekspedycji naukowej, prowadzonej przez dr nauk biologicznych Franciszka Pulita- szlakiem wydm polodowcowych w rejonie Tarnowa, na terenie gminy Skrzyszów. Ekspedycja, mająca charakter rozpoznawczy, odwiedziła kilka miejscowości i przysiółków: Ładną, Średziny, Pogórską Wolę, Żurawieniec, Kobylarnię. To prawdziwa Kraina Wydm. Zapomniana, zaniedbana i ledwie dziś dostrzegalna. Tymczasem, jak wynika z rozpoznania, można by tu urządzić niezwykły, jedyny taki w Polsce tego rodzaju szlak turystyczny śladami prehistorii.

Na tarnowskim Rynku pojawiły się rzeźby sławnego artysty i rysownika Józefa Wilkonia. Jest to rodzina drewnianych hipopotamów. Artysta zgodził się wykonać figury specjalnie dla Tarnowa, bo - jak mówi - Ewa Łączyńska-Widz z tarnowskiej galerii Miejskiej, jest on zauroczony tarnowską starówką.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w bieżącym roku realizuje szóstą edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców.

Archiwalne