Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w roku 2018 zrealizowało projekt pn. „Rozbudowa Stodoły – Letniej Sali Koncertowej w kompleksie dworsko-parkowym w Kąśnej Dolnej”. Przedsięwzięcie to dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wkład własny zagwarantował organizator Centrum – Powiat Tarnowski.

Z tarnowskiej społeczności odeszła kolejna zasłużona osoba. W wieku 91 lat zmarł Bronisław Wiatr, działacz społeczny, przewodnik turystyczny, fotograf, radny Rady Miejskiej.

Grzegorz Biedroń zastąpił Leszka Zegzdę, który sam zrezygnował z pełnionej funkcji.

Hotel "Henn-na" z jap. "dziwny" został otwarty w 2015 roku w japońskim mieście Sasebo. "Dziwny" hotel otwarto na terenie parku rozrywki "Huis Ten Bosch", który jest inspirowany Holandią: można tam znaleźć tulipany, wiatraki oraz holenderską architekturę.

Od ponad miesiąca z Tarnowa pociągiem bezpośrednio dojedziemy zarówno do Lwowa jak i Berlina (w przeszłości połączeń było więcej m.in. do Budapesztu, Warny, Bukaresztu a w czasach zaborów nawet do Wiednia). Jest szansa na kolejną europejską stolicę – Pragę gdyż czeski przewoźnik Leo Express chce jeździć z Pragi przez Kraków i Tarnów na Ukrainę. Nawet 4 razy dziennie! Nowe połączenie kolejowe miałoby wystartować już w grudniu tego roku.

Na pozór wygląda to na żart, ale niestety, żartem nie jest. Realne kalkulacje pokazują, że pobyt nad wybrzeżem Bałtyku w sezonie może być droższy niż egzotyczne wakacje na innym kontynencie.

Nie jeżdżę nad polskie morze. Nie stać mnie.

Kraków, Warszawa, Rzeszów i Tarnów to miasta o największej średniej długości życia mężczyzn w Polsce. Noworodek płci męskiej ma szansę przeżyć w dawnej stolicy Polski prawie 77 lat, a w obecnej – 76,5 - wynika z danych GUS.

Google zaktualizowało aplikację Mapy i wprowadziło do nich ważną nowość. Od teraz program pokaże maksymalną prędkość na danej drodze oraz wskaże, gdzie znajduje się fotoradar.

Ponad 155 tys. osób uczestniczyło w tegorocznej edycji wiedeńskich targów Ferien Messe, które połączone były z wystawą Vienna Autoshow. Impreza w stolicy Austrii odbywała się od 9 do 13 stycznia.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Archiwalne