Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach IV Wielkich Tarnowskich Dionizji!

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo bogato. Wydarzenia naukowe, kulturalne i sportowe będą przeplatać się w czasie najbliższych dnie. Każdy powinien znaleźć propozycję najodpowiedniejszą dla siebie.

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Ekslibris winny z kolekcji Norberta Lippóczy’ego” w Ratuszu, godz. 18.00, a po wernisażu na warsztaty kulinarne połączone z degustacją wina, godz. 19.00, również w Ratuszu.
Szczegóły na: http://www.tarnowskiedionizje.pl/program/

Jak podaje serwis Rynek Kolejowy, PKP Intercity rozszerza liczbę miast od których dojadą najszybsze pociągi – Express InterCity Premium (EIP). Zgodnie z zapowiedziami od połowy grudnia pendolino dojeżdżać będzie do Rzeszowa przez Tarnów.

Wieczór w kawiarniach i pubach na renesansowym rynku, w dzień zwiedzanie wnętrz tarnowskiej katedry a w niej 15 metrowe najwyższe w Europie pomniki Tarnowskich i Ostrogskich, poznawanie jedynej w Europie wystawy poświęconej historii i kulturze Romów w Muzeum Etnograficznym, bogata kolekcja sztuki średniowiecznej w najstarszym w Polsce Muzeum Diecezjalnym, grający muzykę (w okresie świąt Bożego Narodzenia – kolędy a w święta narodowe pieśni patriotyczne) kataryniarz oraz spacer po modernistycznych Mościcach – „dzielnicy – ogrodzie” gdzie podziwiać możemy również rzeźbę Wilhelma Sasnala i futurystyczne wizje miast tarnowskiego „Dagaramy”. Dla miłośników sztuki czeka jedna z najlepszych galerii miejskich w Polsce – BWA, która mieści się w pałacyku w Parku Strzeleckim. Dla aktywnych najwyższe w Małopolsce ściany wspinaczkowe oraz najdłuższe tory kartingowe. Nie zapomnijcie wypożyczyć rowerów w Tarnowskim Centrum Informacji aby zwiedzić Górę Św. Marcina czy wybrać się na ścieżkę dydaktyczną do Lasów Radłowskich. I to tylko 5 kwadransów z Nowego Sącza! Odkryj TARNÓW!

Złodziej, jest to komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka z muzyką Krzysztofa Komedy w gwiazdorskiej obsadzie z udziałem Cezarego Żaka, Izabeli Kuny, Renaty Dancewicz, Jacka Braciaka, Rafała Królikowskiego. Inteligentna fabuła i przede wszystkim mnóstwo humoru.

Najnowszy „mini przewodnik” na naszej stronie internetowej dotyczy średniowiecznych murów miejskich. Autorem opisu jest Kazimierz Bańburski, kustosz Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

 ZPP 11/2015 - Konkurs na opracowanie scenariusza oraz projektu aranżacji wnętrz i wystawy stałej pn. „Dzieje Tarnowa i regionu” (tytuł roboczy) w Muzeum Okręgowym w Tarnowie Rynek 20-21”

Dokumenty do pobrania

"Warto pić wino pochodzące z małopolskich winnic, zwłaszcza wino białe" - zachęcał na antenie Radia Kraków Paweł Piszczek, współorganizator IV Wielkich Dionizji Tarnowskich. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do połowy listopada. Jak podkreśla, wydarzenie to nie tylko okazja do degustowania, to przede wszystkim cenna lekcja.

Konkurs na eprzewodniki po zamkach Małopolski, który patronatem objęła Małopolska Organizacja Turystyczna, trwa jeszcze tylko do 10 października.

Archiwalne