Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Samotne kobiety podróżują częściej niż mężczyźni – wynika ze statystyk Travelplanet. W ubiegłym roku samotne podróżniczki i podróżnicy najchętniej wyjeżdżali do Egiptu a nie do Grecji, tak jak przeciętny polski turysta.

Tarnów został wyróżniony tytułem „Gmina na 5” w organizowanym przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej dorocznym rankingu. Studenci z Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, którzy przygotowali badanie oceniali praktyczne aspekty atrakcyjności inwestycyjnej - jakość komunikacji między samorządami, a potencjalnymi inwestorami.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, posiadające największą kolekcję fragmentów "Panoramy Siedmiogrodzkiej" namalowanej pod kierownictwem Jana Styki w 1897 r., rozpoczyna konserwację tych obrazów. Płótna zostaną ujednolicone kolorystycznie i rozpięte na nowych ramach.

W miejscowym Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków zamontowano dużą, metalową łódź o nazwie jednego z gatunków ryb. Na jej pokładzie jest specjalny ster dla kapitana, miejsca dla pasażerów oraz duży kinowy ekran, dzięki któremu, można wybrać się w rejs wodami rzeki Białej i zobaczyć, co jest na jej dnie. Łodzią dowodzi kapitan Piotr Drebot.

Bez milionowego budżetu kręcą film, który już wzbudza spore zainteresowanie. Grupa młodych ludzi z Tarnowa pod szyldem projektu "Tod Machine" postanowiła zrobić film jakiego jeszcze nie było. Czarno-biała opowieść nawiązująca do niemieckiego ekspresjonizmu zrodziła sie w głowach pomysłodawców w 2011 r., jak pisza na swoim profilu na portalu społecznościowym, po pewnym festiwalu kina niemego, gdzie jeden z twórców obejrzał film "Gabinet doktora Caligari". Projekt jest autorstwa Bogusława Kornasia, Grzegorza Stokłosy, Marcina Halskiego i Estery Majcher.

Kto do końca maja przepłynie co najmniej 15 kilometrów, zdobędzie tytuł Super Pływaka. Zmagać może się każdy, kto chodzi na basen.  Medale będą w zależności od długości dystansu.  By zdobyć złoto, trzeba będzie przepłynąć 50 km.

Właściciele hoteli lub innych baz noclegowych ponoszą przede wszystkim odpowiedzialność określoną kodeksem cywilnym, odpowiadając za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionej przez swoich gości na teren prowadzonej działalności. Co jest, a co nie jest uznawane w świetle prawa za ową wniesioną rzecz?

Porozumienia w sprawie przejęcia torowiska kolejowego i wykonania projektu ścieżki rowerowej, wiodącej trasą dawnej „Szczucinki”, podpisali gospodarze sześciu miast i gmin. - Cieszę się, że po wielu latach udało się wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie .- mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

To specjalna akcja teatru, dzięki której mieszkańcy mają dbać o środowisko, ale też zamiast oglądania telewizji, wybrać się na spektakl. Każdy, kto posiada stary telewizor, który jest zepsuty lub niepotrzebny, może go zostawić w miejscowym teatrze a do tego nie za darmo.

Z przeprowadzonego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia przy współpracy z Katedrą Rynku, Marketingu i Jakości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie badania „Konsument w restauracji” wynika, iż prawie połowa Polaków (48%) nie chodzi do restauracji. Niestety, badanie pokazało słabości polskiej gastronomii i bardzo niski poziom profesjonalizmu w prowadzeniu badanych restauracji. Najczęściej bywamy w sieciowych pizzeriach (65%) oraz sieciowych restauracjach (51%). Jedynie 35% badanych wybiera elegancką restauracje – z obrusami na stole i zastawą stołową. Skąd niechęć Polaków do jadania poza domem?

Archiwalne