Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny przyjazdem do Małopolski w tym do Tarnowa, były tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Aby ułatwić zrobienie ostatnich przedświątecznych zakupów, zebraliśmy informacje o godzinach otwarcia najpopularniejszych sklepów w mieście. Jeśli mniejsze, osiedlowe sklepy będą otwarte dłużej - wpisujcie to w komentarzach.

W Tarnowie czuć coraz bardziej zbliżające się wielkimi krokami święta. Wielkanocne kurczaki i pisanki pojawiły się Rynku. Dekoracje pojawiły się także w innych miejscach miasta. Co sądzicie o ich wyglądzie? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie, która jest dostępna w lewej kolumnie strony głównej portalu.

Dziś, w tak trudnych dla Ukrainy czasach, tematyka Wielkiej Nocy, obrzędowości i duchowej materii tego okresu, tak ważnego w życiu chrześcijan, również obrządku prawosławnego, wydaje się być jednym z niewielu tematów, jakie można zaproponować dziennikarzom turystycznym - mówi dyrektor Ośrodka POT w Kijowie, Włodzimierz Szczurek.

Do zagospodarowania w obu budynkach na tarnowskim rynku może być nawet około dwóch tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. - Tak duża przestrzeń pozwoli nam wreszcie na pokazanie wielu cennych zbiorów, które z racji braku miejsca leżą schowane w szufladach i muzealnych archiwach - przyznaje Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego.

Duży sukces pochodzącego z Tarnowa aktora. Marcin Kwaśny wcieli się w postać rotmistrza Witolda Pileckiego.

Gdy postrzeganie świata typowe dla artystów plastyków, projektantów, stylistów zastosuje się przy opracowaniu usług turystycznych, nabierają one nowego sensu, zachęcają do kreatywności, pobudzają twórczą wyobraźnię.

31 metrów 84 cm ma najwyższa palma z Lipnicy Murowanej. Wykonał ją Zbigniew Urbański, mieszkaniec tej miejscowości. Przez Wielki Tydzień na lipnickim rynku można podziwiać rekordowe drzewka zgłoszone w ramach 56. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

Do podtarnowskiej Klikowej wrócą konie. Stadninę przejął Małopolski Związek Hodowców Koni w Tarnowie.

Hotele w anglojęzycznych ofertach reklamują pakiety bleisure. Ministerstwo Turystyki Tajlandii promuje honeyteering, a coraz większą popularnością cieszy się glamping. O co w tym wszystkim chodzi?

Archiwalne