Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tłumy turystów, setki palm, w tym kilkadziesiąt najwyższych w Polsce. Po raz 61. w Lipnicy Murowanej odbył się konkurs Palm i Rękodzieła Artystycznego. Swoje prace na lipnicki rynek przynieśli zarówno doświadczeni twórcy oraz ci najmłodsi, którzy w przyszłości będą podtrzymywać lokalną tradycję wykonywania palm. W tym roku padł rekord wysokości palmy. Andrzejowi Gorylowi wraz z rodziną udało się uwić palmę o wysokości blisko 38 metrów. Rekord został pobity o ponad metr.

Czy w 36 godzin da się skutecznie rozwiązać problem w mieście? Czy aplikacje mobilne są rozwiązaniem, które pomaga funkcjonować we współczesnym świecie? A może to właśnie inteligentne rozwiązania mobilne są wsparciem jakiego oczekują mieszkańcy i turyści odwiedzający Tarnów? Na te pytania odpowiedź spróbuje znaleźć 40 młodych programistów, którzy dziś rozpoczęli trwający 36 maraton programowania. Na laureatów czeka nagroda w wysokości 12 000 zł!

Niedziela Palmowa w Lipnicy każdego roku przyciąga tłumy. Nie inaczej będzie tym razem. Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy gości, chcących podziwiać najwyższe w regionie i najpiękniejsze drzewka wielkanocne.

W Niedzielę Palmową młodzi będą się wspólnie modlić i wielbić Boga. Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym będą m.in. wspomnieniami z Panamy.

To będzie modlitwa rodzin i mieszkańców Tarnowa. Ulicami Starówki przejdzie Droga Krzyżowa. Osoby duchowne i świeccy zgromadzą się na modlitwie w Wielką Środę na rynku.

Ten tydzień upływa pod znakiem nauki programowania. Ponad 1200 uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z woj. małopolskiego bierze udział w Zlocie Młodych Programistów w Tarnowie. Czekają na nich m.in. warsztaty z robotyki i programowania mobilnego. Zlot, odbywający się w ramach projektu „ProgramujeMY tarnowski”, organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie zaproponował dziś nauczycielom i uczniom taneczny dzień wagarowicza. 21 marca, pierwszy dzień wiosny, jest w szkolnej tradycji łączony z przyzwoleniem na przebieranki, zabawę czy mniej formalne niż zwykle zajęcia. W tym roku dzień wagarowicza zbiegł się z żydowskim świętem Purim.

Całe wydarzenie będzie nawiązywać do czasów średniowiecza – mówi Łukasz Polak ze Stowarzyszenia „Po prostu razem”, organizator wydarzenia

– Wydarzenie ma na celu przypomnienie mieszkańcom Tarnowa o tych szczytnych czasach, kiedy byliśmy bardzo ważnym miastem na terenie Królestwa Polskiego. Potężni dygnitarze mieszkali w Tarnowie i chcemy to wszystko przypominać. Miasto naprawdę ma się czym poszczycić, mamy przepiękną starówkę. W tym roku dzięki temu, że mamy dofinansowanie z Urzędu Miasta możemy zorganizować tę uroczystość na większą skalę, żebyśmy mogli czerpać z tych doświadczeń.

REDSON Polska, UKS Orbitek oraz Centrum Sportów SPOKOJNA zapraszają na cykl turniejów Badmintona Małopolska Open Badminton. Cykl składa się z 8 turniejów kwalifikacyjnych i Grand Prix Masters, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy.

Pierwszy dzień marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – narodowych bohaterów, walczących przeciw powojennemu ustrojowi. Byli patriotami, którzy sprzeciwili się komunistycznemu systemowi.

Archiwalne