Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od dziś 6 sierpnia (poniedziałek) do piątku 10 sierpnia włącznie po raz kolejny PKP PLK zamyka odcinek Kraków – Podłęże (na trasie do Tarnowa) w godz. 9:30-14:30 (w pozostałych godzinach pociągi kursują normalnie).

Od kilku miesięcy w mediach głośno jest o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i połączeniu go z większymi miastami naszego kraju. W planach jest również połączenie z... Tarnowem z ominięciem Krakowa.

Do przeszłości należą czasy, kiedy podróż pociągiem w sezonie urlopowym plasowała się na szczycie listy wakacyjnych udręk. Obecnie PKP Intercity dokłada starań, aby rodzinny wyjazd koleją na wakacje kojarzył się z przygodą pełną sympatycznych, niezapomnianych wrażeń. Pomocą w tworzeniu miłego klimatu podróży, służy psycholożka dziecięca zatrudniona przez przewoźnika.

Szanowni Podróżni!

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 22.06.2018 rusza nowa linia nadorska: Krynica Zdrój - Nowy Sącz - Tarnów - Busko Zdrój - Kielce - Radom - Warszawa - Płock - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecinek - Koszalin - Kołobrzeg

Linie lotnicze flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęły codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem i Dubajem. Jest to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. 

Chcesz mieć wpływ na to, jak będą wyglądać nowe pociągi Województwa Małopolskiego? Masz pomysł na dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że Twoja podróż będzie bardziej przyjemna i komfortowa? Zaproponuj wyposażenie taboru kolejowego. Na Twoje pomysły i sugestie czekamy do 30 marca.

Od najbliższej niedzieli, codziennie przez 5 godzin, zamykany będzie ruch pociągów na odcinku między Krakowem Głównym a Podłężem. Część pociągów skróci swoje trasy, pozostałe będą jeździły objazdami.

Melomani i turyści zyskali wreszcie wygodny dojazd do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do tej pory do jedynej zachowanej posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego na świecie prowadziła prowizoryczna, nieutwardzona droga z wertepami, a jesienią także błotem i kałużami. Ale to już przeszłość. Po latach starań centrum oraz powiatu tarnowskiego za 2 miliony 400 tysięcy złotych powstała nowa droga i most.

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Taka tablica od listopada 2016 roku działa na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne pojawią się już we wrześniu – zapowiada Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

Znakomite wieści płyną do nas z krakowskiego lotniska. Jak informują na swoim fanpage’u, Ryanair planuje jeszcze w tym roku uruchomić nowy kierunek lotów, którym będzie jeden z krajów na Bliskim Wschodzie.

Archiwalne