Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od ponad miesiąca z Tarnowa pociągiem bezpośrednio dojedziemy zarówno do Lwowa jak i Berlina (w przeszłości połączeń było więcej m.in. do Budapesztu, Warny, Bukaresztu a w czasach zaborów nawet do Wiednia). Jest szansa na kolejną europejską stolicę – Pragę gdyż czeski przewoźnik Leo Express chce jeździć z Pragi przez Kraków i Tarnów na Ukrainę. Nawet 4 razy dziennie! Nowe połączenie kolejowe miałoby wystartować już w grudniu tego roku.

Od 1 kwietnia polski przewoźnik rozpocznie rejsy do Bukaresztu, zaś od 25 maja – do Dubrownika. Jednocześnie zapowiedział zwiększenie częstotliwość rejsów ze stolicy Małopolski do Chicago.

W letnim rozkładzie lotów, od kwietnia 2019 roku z Małopolski, z Balic polecimy bezpośrednio do kolejnych ciekawych miejsc.

Już w 25 kwietnia 2019 roku ruszą rejsy PLL LOT na trasie Kraków - Olsztyn. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu, podróż potrwa godzinę i 10 minut. Ceny biletów zaczynają się od około 100 złotych w jedną stronę.

Ryanair uruchamia nowe połączenia z portu lotniczego na krakowskich Balicach. Bari, Berlin, Katania, Kopenhaga, Rimini, Saloniki - do tych miejsc już latem będzie można wyruszyć samolotami linii Ryanair. To nie koniec dobrych wiadomości dla turystów. Pierwszy samolot linii WizzAir wyląduje w Krakowie już w maju przyszłego roku.

Ile czasu potrzeba, aby możliwe było kupowanie biletu przesiadkowego na kursy dwóch różnych przewoźników kolejowych, w tym np. PKP Intercity? W Polsce – nieprzyzwoicie długo. Na szczęście oczekiwanie dobiegło końca i 9 grudnia w życie wejdzie Wspólny Bilet.

Od grudnia zarówno FlixBus jak i koleje polskie i niemieckie wprowadzają nowe połączenia łączące Tarnów ze stolicą Niemiec. Tym sposobem, decydując się na „citybreak” w Tarnowie będzie można wybrać najlepszą ofertę spośród kilku przewoźników autokarowych. Albo skorzystać z komunikacji szynowej…  

Przewoźnicy kolejowi w związku z ustanowieniem 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy nie zmienili rozkładów jazdy. Pociągli tego dnia będą jeździć tak, jak w dzień powszedni.

W sobotę w całej Małopolsce za przejazd koleją zapłacimy… złotówkę. Jest tylko jeden warunek – w ten sam dzień trzeba zakupić bilet przez aplikację iMKA. Złotówkę będzie kosztować także przewóz roweru.

Komunikacja miejska w telefonie? – tak to możliwe. Dzięki Google Maps, można w łatwy sposób zaplanować swoją podróż po Tarnowie, nie tracąc czasu na szukanie alternatywnych rozwiązań. Tarnów bowiem jest jedynym miastem w Polsce z realnymi czasami odjazdu, publikowanymi na tym popularnym serwisie.

Archiwalne