Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W ramach Ogólnopolskiej Konferencji Turystycznej "Turystyka w Polsce - perspektywy i wyzwania" w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce odbyła się konferencja rowerowa, w której uczestniczyli przedstawiciele różnych regionów Polski związanych z branżą turystyczną, a przede wszystkim z turystyką rowerową. 

Ta wiadomość usatysfakcjonuje zarówno kibiców czarnego sportu, jak i zawodników oraz działaczy tarnowskiego klubu żużlowego, który może być spokojny o swoją przyszłość. Grupa Azoty zawarła bowiem umowę z Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną, na mocy której koncern chemiczny zostanie głównym partnerem, a co za tym idzie - wspierać będzie finansowo funkcjonowanie klubu przez najbliższe trzy lata.

Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj pięściarze Tigera Tarnów na odbywających się w Sokółce Mistrzostwach Polski Seniorów zdobywając złoty i brązowy medal. Damian Kiwior występujący w wadze do 69 kg w ładnym stylu wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów, zaś Jakub Kras w wadze do 60 kg zdobył brąz.

Michał Derus wywalczył podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro srebrny medal w biegu na 100 metrów. Polak przegrał jedynie z Brazylijczykiem, Petrucio Ferreirą, który wynikiem 10,57 sekundy ustanowił nowy rekord świata.

Na podium szybowcowego Pucharu Polski ATTP stanęło trzech reprezentantów klubu Avia Tarnów. Dwa główne trofea w klasach Retro i Standard trafiły do Janusza Olszówki. Tomasz Świderski zajął kolejno drugie i trzecie miejsce, natomiast Renart Flądro był drugi w klasie Standard.

Zawodnicy marzyli o tym i starali się przez wiele lat. W końcu się udało. Wspinaczka sportowa została włączona do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. A że Tarnów ze wspinaczki w świecie słynie i mamy czołowych medalistów, sportowcy już zmieniają treningi pod charakter Igrzysk.

To już oficjalne. Bartek Kapustka, wychowanek Tarnovii, został piłkarzem Leicester City. Dzisiaj, 3 sierpnia, angielski klub potwierdził transfer 19-latka. 

Mieszkańcy Pogórskiej Woli kibicowali reprezentacji Polski oraz jej pomocnikowi w remizie strażackiej. Właśnie tam odbyła się skromna uroczystość powitania lokalnego bohatera.

 

- Przesympatyczny chłopak, głowa mu się nie grzeje. Cały czas mamy dobry kontakt. Przyjeżdża do nas, do Tarnovii, dość często. Czasem rozda dyplomy, przywiezie piłkę z autografami... - opowiada Interii Krzysztof Świerzb, pierwszy trener Bartosza Kapustki, odkrycia pierwszego meczu Polaków z Irlandią Północną (1-0) w Euro 2016.

Bartosz Kapustka już w pierwszym meczu na Euro 2016 pokazał jak wielkimi umiejętnościami dysponuje. Pomocnik Cracovii zaczynał swoją przygodę na Tarnovii gdzie trenował także jego tata. Kazimierz Kapustka zapisał Bartosza do klubu, kiedy ten miał zaledwie 7 lat. Młody Bartek uczęszczał na treningi razem ze starszym bratem.

Archiwalne