Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadza od soboty 23 czerwca zmiany w tarnowskiej komunikacji miejskiej. Wzorem lat ubiegłych uruchomiona zostanie linia nocna „N”. Zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów nr 9 i 222, a na kilku innych liniach komunikacji miejskiej nie będą obsługiwane kursy oznaczone „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Na tę inwestycję czekali nie tylko mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści i przedsiębiorcy – dzięki gruntownej modernizacji drogi Gorlice – Bardejov – Prešov będzie się można znacznie sprawniej przemieszczać pomiędzy polską autostradą A4 a słowacką D1.

Szanowni Podróżni!

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 22.06.2018 rusza nowa linia nadorska: Krynica Zdrój - Nowy Sącz - Tarnów - Busko Zdrój - Kielce - Radom - Warszawa - Płock - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecinek - Koszalin - Kołobrzeg

Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na granicy województwa świętokrzyskiego i Małopolski w Borusowej. Zarząd Dróg Wojewódzkich od września szukał wykonawcy przeprawy, która ma skrócić drogę z Tarnowa do Warszawy. Ostatecznie wybrano ofertę firmy Intercor z Zawiercia, która zadeklarowała, że zaprojektuje i wybuduje most w Borusowej za ponad 53 miliony 718 tysięcy złotych.

W najbliższą niedzielę, 5 listopada, głównymi ulicami Tarnowa pobiegną uczestnicy dorocznej „Tarnowskiej Dyszki”. Bieg uliczny, którego dystans liczy 10 kilometrów, jest organizowany przez Fundację „Kocham Góry”. Z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy w godzinach 9.30 – 10.50 część ulic zostanie zamknięta dla ruchu, a autobusy miejskie pojadą objazdami.

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły od piątku 15 nowych połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Przewoźnik ten wprowadził najwięcej nowości w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport, który obowiązuje od 30 października.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że w dniu 20 września 2017 r. został przekazany plac budowy dla wykonania zadania pn. ”Remont ul. Kapitulnej.” Termin realizacji zadania to 4 miesiące od daty przekazania placu budowy. W związku z powyższym w dniu 2 października 2017 r. planowane jest zamknięcie ulicy oraz rozpoczęcie robót.

Początkowo zmiany nazw miały dotyczy jedynie ulic Stanisława Anioła oraz Stanisława Fąfary. Jednak Instytut Pamięci Narodowej zwrócił uwagę także na potrzebę zmiany nazwy ulic: Tomasza Dąbala, Antoniego Gostyńskiego oraz Leona Kruczkowskiego.

Od wtorku ( 5.09.2017) w systemie MKA dostępne będą jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę, 3 września, zmieni się rozkład jazdy pociągów z Tarnowa do Krakowa. Podróżni muszą się też przygotować na utrudnienia, związane z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego. To jedna z największych inwestycji w historii kolei.

Archiwalne