Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Będzie remont ogrodzenia, budowa alejek i ich oświetlenie, a także renowacje  zabytkowych macew. Jak informowaliśmy w Wiadomościach RDN, Cmentarz Żydowski w Tarnowie odzyska dawny blask. W środę, 8 marca, w ratuszu wicemarszałek Stanisław Sorys podpisał umowę o dotację prac.

W przyszłym roku zostanie otwarte Muzeum Armii Krajowej w Tarnowie, które powstanie na bazie istniejącej tam Izby Pamięci AK. Pierwsze w Polsce muzeum poświęcone Armii Krajowej funkcjonuje w Krakowie od 2000 r.

Mieszkańcy nie narzekają na korki, infrastruktura tworzona jest pod ich potrzeby, a poziom i jakość życia rosną. Idee smart cities, czyli inteligentnych i dobrze zaplanowanych miast, pozwalają cieszyć się życiem w metropolii. Idee wprowadzone w życie, to także ogromne oszczędności energetyczne i z tytulu mniejszych wydatków na leczenie mieszkańców. Polskie miasta, choć się zmieniają, ciągle pozostają w tyle za tymi trendami.

To dobra informacja dla kierowców jadących z Nowego Sącza w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, Kielc i dalej na Warszawę. Przed południem została otwarta północna część nowej obwodnicy Wojnicza.

Rośnie popularność inwestycji w pokoje lub apartamenty hotelowe w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Choć to wydatek co najmniej 200 tys. zł, rentowność jest na poziomie 6-10 proc. w skali roku. Większa oferta jest za granicą - choć zapłacimy tam więcej, to mamy większy wybór oraz szansę na wyższy zysk.

Kraków realizuje i planuje nowe inwestycje. W mieście ma powstać m.in. centrum kongresowe na 2 200 osób, hala widowiskowo-sportowa z 18 tys. miejsc, a także zakład przetwarzania odpadów. Rozbudowana ma być także komunikacja miejska oraz sieć drogowa. Planowane jest powstanie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Projekty te są finansowane częściowo z budżetu miasta, a częściowo ze środków unijnych

W pociągach relacji Kraków Główny - Kraków Balice można skorzystać z bezprzewodowego internetu.

W zaskakującym tempie bo w zaledwie 18 miesięcy udało się wybudować jedna z najważniejszych małopolskich inwestycji ostatnich lat.

Kierowcy mogą już przejechać nowym, prawie 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 Szarów-Tarnów. Drogowcy oddali trasę do użytku pół roku po terminie. Jest to jednak "najdziwniejsza" autostrada w Polsce: pełna zakazów i ograniczeń.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał pozwolenie na warunkowe użytkowanie autostrady z Szarowa do Tarnowa. Pierwsze samochody powinny pojechać 57- kilometrowym odcinkiem nowej drogi w czwartek w południe.

Archiwalne