Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

O trzech takich, co nawarzyli piwa i promują TARNÓW!

Rozmowa z twórcami tarnowskiego browaru "Trzech Kumpli":

…„Przy okazji robicie też świetną promocję dla Tarnowa...

Najwięcej zwiedzających zanotował Oddział Muzeum Zamek w Dębnie (9 959) na wystawie stałej. Największą imprezą plenerową był Tarnów Polskiej Piosenki Festival (18 000 widzów). Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazała się zmiana terminu Turnieju Rycerskiego w Dębnie. Na początku lata frekwencja wyniosła 6 415 uczestników. Natomiast najwięcej osób, które skorzystały z oferty edukacyjnej muzeum gościła filia Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej, było to aż 3 904 chętnych.

Nową wokalistką zespołu Ex Maanam, założonego przez dawnych muzyków słynnej grupy, jest aktorka tarnowskiego teatru - Karolina Gibki.

Rozpowszechniają sztukę ludową i polską tradycję na całym świecie od ponad pół wieku.

W czasach PRL-u mogli pojechać tam, gdzie nikomu się nawet nie śniło.

Zespół Pieśni i Tańca – czyli Świerczkowiacy – jest powodem do dumy nie tylko mieszkańców dzielnicy Mościce, ale całej Polski. Za co ich kochamy?

Wszystkie ogłoszenia o zaginionych i poszukiwanych zwierzętach z Tarnowa i okolic w jednym miejscu – to inicjatywa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Na przyszły tydzień zaplanowane jest podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy kamienicy przy Rynku 4, w której powstanie Tarnowski Park Doświadczeń. Kompleksowy remont budynku przeprowadzi wybrana w przetargu tarnowska firma ANKO. Prace będą kosztować ponad 6,4 miliona złotych.

Kacper, Melchior i Baltazar dziś w barwnym orszaku przemaszerowali także przez Tarnów. Trzej królowie na koniach dotarli do tarnowskiej żywej szopki, gdzie złożyli pokłon i oddali swe dary. Tarnowianie mimo śniegu i mrozu bardzo licznie wzięli udział w tym barwnym przedstawieniu ...

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Canadian Broadcasting Corporation wynika, że w niektórych miejscach w samolocie można znaleźć groźne bakterie.

Miła wiadomość dotarła do Tarnowa końcem 2018 roku. W najnowszym wydaniu żółtego przewodnika w sekcji "produkty regionalne" wśród 200 propozycji znalazły się produkty z Tarnowa.   

W Tarnowie znają ją przede wszystkim jako nauczycielkę i wielką animatorkę zajęć kulturalnych dla najmłodszych. Ale bliżsi znajomi wiedzą o innej pasji Magdy Trusz, którą nasza bohaterka specjalnie się nie przechwala. To zapalona podróżniczka, której mało gdzie na naszym globie by jeszcze nie widzieli...

Archiwalne