Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Pochodzący z Tarnowa młody warszawski naukowiec związany ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego Ryszard Nejman, który był gościem Pulsu Regionu, wylicza mocne i słabe strony miasta pod Górą św. Marcina.

Tuchowskie Muzeum bierze drugi oddech. Będą nowe pomieszczenia do ekspozycji zbiorów w wyremontowanym budynku Sokoła oraz osoba odpowiedzialna za organizację wystaw.

Wstrzymane zostały, dopiero co rozpoczęte, prace na ulicy Katedralnej w Tarnowie. Powodem są ludzkie szczątki, na które natrafili robotnicy pod ściągniętą kostką.

Obraz od dzisiaj na ekranach. Główny motyw stanowi historia Jana Nowaka Jeziorańskiego – kuriera z Warszawy, który swoją misję w czasie drugiej wojny światowej rozpoczął w podtarnowskiej Wał – Rudzie.

Obraz przedstawia centralną scenę wielkiego dzieła artysty, w tym postać generała Józefa Bema.

Muzeum od kilkudziesięciu lat gromadzi fragmenty Panoramy polskiego artysty, które na początku XX wieku zostało pocięte na 60 fragmentów.

W Tarnowie symbolicznie zapoczątkowano tworzenie gaju sprawiedliwych. Nieopodal pozostałości starej synagogi przy placu Rybnym zostaną zasadzone drzewa na wzór Gaju Sprawiedliwych w Jerozolimie. Będą przypominały o tarnowianach, którzy w czasie wojny ratowali Żydów i otrzymali za to tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata

Dla wielu rodziców latanie samolotem z małym dzieckiem jest bardzo stresującym doświadczeniem. Jedna z mam postanowiła więc zapobiec ewentualnym negatywnym reakcjom jeszcze przed podróżą.

Na tę inwestycję tarnowski teatr czekał wiele lat. Mowa o zapleczu technicznym, którego modernizację niedawno zakończono. – Choć to tylko zaplecze teatralne to jednak też nowy etap w historii teatru. Poprzedni budynek wybudowano w latach siedemdziesiątych i wymagał gruntownej przebudowy. Teraz od ulicy Legionów pojawiła się wysmakowana i funkcjonalna architektura – mówi Rafał Balawejder, dyrektor „Solskiego”.

Pomnik burmistrza Tadeusza Tertila został zabrany do magazynu. Na swoje miejsce wróci najprawdopodobniej po zakończeniu prac przy izolowaniu fundamentów kamienicy pod adresem Rynek 4, w której powstaje Tarnowski Park Doświadczeń. - Chcieliśmy uniknąć uszkodzeń czy zniszczenia rzeźby - mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

Dwóch tarnowskich autorów kryminałów zostało nominowanych do Nagrody Kryminalna Piła dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2018: Krystian Janik za książkę "Pomsta. Opowieść z dziejów miasta Tarnowa" i Piotr Liana za "Echo serca".

Archiwalne