Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W najnowszym numerze magazynu pokładowego PKP Intercity „W podróż” (nr 23/2019) podróżujący, nie tylko pendolino, przeczytają o zwyczajach wielkanocnych w Małopolsce również w Zalipiu i Tarnowie.

 

Co roku około miliarda osób na całym globie wyjeżdża na wakacje. Gdyby każda z nich wprowadziła choć jedną, drobną zmianę w sposobie podróżowania, świat naprawdę stałby się lepszy. Zobaczcie, co robić (a raczej - czego nie robić) by podróżować etycznie. Działanie na szkodę nie musi być celowe - z niektórych rzeczy czasem nie zdajemy sobie po prostu sprawy.

To kolejne historyczne znalezisko w Tarnowie, na które natrafiły ekipy budowlane prowadzące remont w ścisłym centrum miasta. Tym razem podczas prac ziemnych, u zbiegu ulicy Katedralnej i Wałowej odsłonięto masywne, ceglane mury. Mogą to być pozostałości po jednej z dwóch średniowiecznych bram prowadzących do miasta.

Małopolska to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce, miejsce coraz chętniej odwiedzane zarówno przez turystów krajowych, jak i zagranicznych. Popularność województwa to bez wątpienia zasługa unikatowego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego, a także kulinarnego. Oprócz pysznych regionalnych i tradycyjnych smakołyków Małopolska może poszczycić się również bogatą ofertą winiarską, która w ostatnim czasie bardzo intensywnie się rozwija.

Niemal 55 tysięcy kwiatów i bylin zostanie nasadzonych na terenie Tarnowa. Wiosenny wygląd zyskają między innymi rabaty w centrum miasta.

Ten tydzień upływa pod znakiem nauki programowania. Ponad 1200 uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z woj. małopolskiego bierze udział w Zlocie Młodych Programistów w Tarnowie. Czekają na nich m.in. warsztaty z robotyki i programowania mobilnego. Zlot, odbywający się w ramach projektu „ProgramujeMY tarnowski”, organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Będzie miał blisko 700 metrów długości, a jego budowa pochłonie prawie 54 mln zł. W Nowym Korczynie rozpoczyna się właśnie budowa nowego mostu na Wiśle, który połączy świętokrzyskie z Borusową w Małopolsce - czytamy na portalu Onet. Przeprawa ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Obcokrajowcy są bardzo pożądanym segmentem gości w polskich hotelach – nierzadko dysponują większym budżetem, chętnie rezerwują wyższe kategorie pokoi lub korzystają z usług dodatkowych. Warto więc poznać trochę lepiej ich kulturę i potrzeby, aby stworzyć spersonalizowaną ofertę, która przyciągnie ich właśnie do twojego obiektu i zachęci do rezerwacji bezpośredniej!

Zapraszamy na pasjonujące spacery nowo powstałą ścieżką geologiczną w Lichwinie w gminie Pleśna. Trasa jest zlokalizowana przy drodze gminnej Lichwin-kamieniołom, a jej długość, to ok. 3 kilometry. Po drodze zobaczymy sporo atrakcyjnych obiektów.

Średniowieczny zamek w Dębnie pod Brzeskiem plenerem filmowym.

Archiwalne