Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ogród Starych Odmian Banku Genów w Rzuchowej (gm. Pleśna) obudził się do życia po zimowym śnie. W nowym sezonie, za nami jest już kilka inicjatyw, jak dzień otwarty, w którym wzięło udział 150 osób, co jest rekordową frekwencją tego typu wydarzeń w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.

SPR PWSZ Tarnów z nawiązką odrobil straty z wyjazdowego meczu w Wągrowcu i wygrał 36:26 z Nielbą czym wywalczył prawo gry w PGNiG Superlidze.

Spędzanie czasu wolnego do biznes, który generuje potężne przychody. Polacy są gotowi płacić całkiem spore sumy za rozrywkę i edukację. Jednak odpowiednio podane. Muzea z zakurzonymi eksponatami, do których nie można się nawet zbliżyć, gdy dojdzie się do nich w specjalnych kapciach, już od dłuższego czasu nie spełniają naszych oczekiwań. Jednocześnie, aby zetknąć się z atrakcyjnie zaprezentowaną ekspozycją, gotowi jesteśmy – poza zapłaceniem konkretnej kwoty za bilet – stać grzecznie w długiej kolejce…

Goście nie zawsze chcą, by w pokoju hotelowym było biurko czy TV. Tymczasem od lat przepisy narzucają tego rodzaju wyposażenie.

W związku z remontem płyty ścisłego centrum miasta, wszystkie wydarzenia kulturalne, będą przeniesione w inne miejsca.

Jeden z gości popularnej sieci hoteli poprosił obsługę o przekąskę, którą mógłby zjeść nim wzejdzie słońce i rozpocznie swój post. Jednak kiedy zszedł na dół w środku nocy, był bardzo zaskoczony tym, co zobaczył…

"Tym się różni usługa bardzo dobra od poprawnej" - komentuje pobyt w katowickim hotelu jego gość, który podzielił się zdjęciami w mediach społecznościowych. "Śmieć" spod łóżka nie okazał się śmieciem…

To już pewne – Witold Bańka będzie szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Przedstawiciele rządów w radzie fundacji wskazali go jako kandydata. Stanowisko obejmie 1 stycznia 2020 roku.

XVIII-wieczny dwór i ogród Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach trafią w przyszłości pod opiekę państwa. List intencyjny w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Europejskim Centrum Muzyki imienia wybitnego kompozytora.

Dobre wiadomości dla osób dzwoniących na zagraniczne numery. Od środy 15 maja mniej zapłacimy za połączenia międzynarodowe i SMS-y w UE. Zaczną wtedy obowiązywać nowe stawki maksymalne.

Archiwalne