Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od 1 października Tarnowskie Centrum Informacji będzie czynne:

poniedziałek - piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-17.00

 

Założona w 2007 roku grupa Hungarica opublikowała właśnie swój nowy klip, który jest upamiętnieniem wspólnej historii narodu polskiego i węgierskiego. Zobaczcie!

„Mam bardzo dobre wrażenia z pobytu w tym hotelu. Niezwykle uczynna, służąca radą obsługa. Mapka miasta w recepcji -dla mnie to było nieocenione wsparcie, doskonała kuchnia - uśmiechnięte jajka na śniadanie- życzą miłego dnia :)) śniadanie jest w formie bufetu więc można wybrać dowolne warianty. Komfortowe pokoje z przestronną łazienką”

29 września 1927 roku książe Roman Sanguszko ofiarowuje Marszałkowi Piłsudskiemu pełnej krwi ogiera ze swojej stadniny w Tarnowie. Ogier zastąpił słynną kasztankę.

Spółka SKPL Cargo spod Kalisza obiecuje przywrócenie ruchu pociągów osobowych na nieczynnej linii kolejowej nr 115. Oficjalna propozycja skierowana do samorządów dotyczy kursów szynobusu z Dąbrowy Tarnowskiej do Tarnowa. Czy ruch pociągów pasażerskich powinien wrócić na „Szczucinkę”? Wyraź swoją opinię na forum pod artykułem.

Co prawda byliśmy z żoną tylko na jedną noc ale wszystko było OK.Począwszy od podejścia do gości czyli pomoc w wyborze pokoju poprzez miłą obsługę personelu.

Będzie muzycznie, smacznie, teatralnie i sportowo – tak zapowiada się pierwszy weekend jesieni w Tarnowie.

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" powrócił z Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Canco Mediterrania" w Hiszpanii z trzema głównymi nagrodami. Tarnowska grupa prezentowała się w trzech kategoriach: folklor, pop i muzyka sakralna i we wszystkich zdeklasowała swoich konkurentów. 

O tym miejscu mało kto z mieszkańców Tarnowa wie. Kiedyś robotnicza kolonia na obrzeżach miasta, dziś klimatyczna uliczka z blisko 100-letnimi domami niemal w centrum miasta. Ul. Reja na osiedlu Kolejowym. Jeszcze zamieszkana przez kilka osób, ale tym domom (podobnie jak na sąsiedniej ulicy Prusa) grozi likwidacja. Może uda się nam uratować to miejsce i powstanie tu skansen?

Kościółek drewniany „na Burku” w przeszłości był przenoszony. Pierwszy raz w XV w. gdy przeniesiono go z miejsca gdzie obecnie stoi katedra i 400 lat później przesunięto go kilka metrów od potoku Wątok.

Archiwalne