Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnów-Oleśnica. Wojciech Maniak wraz z żoną wznoszą gród wzorowany na planach z XIII wieku. Pan Wojciech własnymi rękoma zbudował solidną wieżę. Teraz sprzedają dom, aby móc usypać ziemny wał, wykonać drewnianą palisadę i wykopać fosę.

W Willi Krzyskiej w piątek, 03.10 odbędzie się kolejny wieczór dla dzieci z open barem pełnym słodkości.

Setki kilometrów tras biegowych oraz zjazdowych, ośrodki sportów zimowych i wypoczynku z Polski i ze Słowacji, bogata oferta ośrodków SPA&Wellness oraz urokliwe apartamenty w zaciszu górskich okolic, wystawa niezwykłych zdjęć - portretów muskulatury polskich skoczków narciarskich autorstwa Ewy Bilan-Stoch.

Początek jesieni tradycyjnie oznacza "wysyp" imprez rekreacyjnych. Coś dla siebie znajdą m.in. amatorzy biegania oraz jazdy rowerowej. Czas zatem najwyższy zrobić coś dla swojego ciała i zaplanować aktywność. Najlepiej całą rodziną.

Jeszcze tylko do niedzieli 28 września czekamy na zgłoszenia miejsc, które będą walczyły o zdobycie certyfikatu Miejsce przyjazne maluchom w TARNOWIE. Po tym terminie rozpoczniemy weryfikację, która zakończy się w niedzielę 12 października. Ci, którzy nie zdążyli jeszcze przesłać swoich zgłoszeń, mają już na to niewiele czasu!

21 września w Dębnie odbędzie się wielka impreza plenerowa "Turniej Historyczny. Edycja Wyszehradzka".

21 września (w niedzielę) z powodu turnieju w Dębnie nieczynne będą oddziały w Tarnowie: Rynek 3, Rynek 20-21, Ratusz, Muzeum Etnograficzne.

Województwo Małopolskie realizuje projekt pn. "szlak frontu wschodniego I
wojny światowej". Na ulicach Tarnowa stoją już brązowe znaki kierujące do
miejsc pamięci związanych z wydarzeniami sprzed 100 lat a w TCI stanął
specjalny słup ogłoszeniowy z ciekawostkami opisanymi w 3 wersjach
językowych z tamtego okresu. Ponadto TCI dystrybuuje specjalny przewodnik
po szlaku wraz z mapą. Również w kilku wersjach językowych.

Informujemy, że dwór Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej będzie niedostepny dla zwiedzających w dniach:

 

12-14 września br. oraz 19-21 września br.

Mowa o cmentarzu nr 185 w Lichwinie, którego historia sięga I wojny światowej. Miejsce to remontowano od około dziesięciu lat przy wsparciu partnerów zagranicznych i środków unijnych. W najbliższą niedzielę (21 września) odbędzie się poświęcenie cmentarza, w którym wezmą udział między innymi grupy rekonstrukcyjne.

Tradycji musi stać się zadość więc i w tym roku zapraszamy na VII TZT w miejscu wam już znanym czyli na ul. Piłsudskiego pod basenem TOSiR na parkingu restauracji Osteria. W tym roku atrakcji nie zabraknie i jak zwykle zapewniamy moc nagród konkursów oraz gwarancje świetnej zabawy oraz mamy nadzieje że licznie przybędziecie wraz ze swoimi dopieszczonymi autami na ten jakże ważny event w kalendarzu tuningowym…

Archiwalne