Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dziesięć dni z teatrem, wystawami, spotkaniami z widzami oraz klub festiwalowy, to wszystko w ramach XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012. Widzowie zobaczą 7 spektakli w ramach konkursu, wieczór teatru improwizowanego, spotkanie z "Tercetem" czy finał muzyczny "Jeszcze nie pora nam spać" Grupy Rafała Kmity i Teatru Rozrywki z Chorzowa.

Już w najbliższą sobotę, 29 września, do Tarnowa przyjadą chóry i zespoły z całej Polski m.in. z Krakowa, Warszawy i Rzeszowa. Grupy wystąpią podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów "Sacra Ecclesiae Cantio", który ma na celu propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej i konsolidację środowiska chóralnego.

Kolejne szczątki prehistorycznego ssaka trafiły do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Po zębie i kości śródstopia nosorożca włochatego, zbiory placówki wzbogaciły się o pokaźnych rozmiarów czaszkę tego zwierzęcia. O znalezisku, odkrytym już kilka lat temu, ale dopiero teraz przekazanym do muzeum, pisze dziś "Polska Gazeta Krakowska".

Nowoczesna bryła budowanego w Lusławicach koło Zakliczyna Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jednym się podoba, inni mają co do niej mieszane odczucia. To tu pod okiem najwybitniejszych znawców muzyki już wkrótce kształcić się będą dzieci oraz młodzi artyści z kraju i zagranicy.

Polbus-PKS sp. z o.o. we Wocławiu uruchomił nowe codzienne połączenie na trasie Wrocław - Katowice - Kraków - Bochnia - Brzesko - Tarnów - Mielec - Tarnobrzeg - Stalowa Wola

W najnowszym, październikowym numerze w serii "Miniprzewodnik - Polska" (str. 12) opisany jest Tarnów i zaproszenie na festiwal komedii "TALIA".

Czerwone Gitary, Dżem, Maleo Reggae Rockers, Enej, Raz Dwa Trzy w Tarnowie!

Przewozy Regionalne obniżają ceny biletu z Krakowa do lotniska w Balicach. Od czerwca cena za przejazd szynobusem na lotnisko wzrosła z 12 do 19 zł.

Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny (wraz z dowodem osobistym, paszportem lub prawem jazdy) i w razie potrzeby pokazać go kontrolerowi. Wszystko to w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu obchodzonego w dniu 22 września.

28 września 2012 roku w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach odbędzie się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz szósty wszystkich ogarnie moc naukowych wrażeń!

Archiwalne