Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Początki edukacji w Tarnowie to szkoła kolegiacka, którą akt donacji wydany w czerwcu 1559 roku przez hetmana Jana Tarnowskiego przekształcił w "szkołę uczoną retoryczno-humanistyczną", czyli tzw. Gimnazjum.

Będzie golf, szermierka, paintball i segwaye. Organizatorzy zapowiadają także liczne niespodzianki.

Poprzez kurs stowarzyszenie chce również zapoznać mieszkańców miasta i okolic z kulturą i zwyczajami narodu zza Karpat.

W Małopolsce tegoroczna edycja regionalna konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny spowodowała wysyp wniosków.

W tarnowskim magistracie zrealizowano akcję pod hasłem "Rowerowa linia otwarta".

Od 18 października będzie można odbyć wirtualną wycieczkę po Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie. Tego dnia rusza bowiem nowy projekt multimedialnej strony internetowej muzeum, który był przygotowywany specjalnie na XXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Małopolska szuka wykonawcy do przeprowadzenia kampanii reklamowej na nośnikach reklamowych linii lotniczych.

Nagroda wręczana jest raz w roku podczas Romskiego Festiwalu im. Martina Slivki jednego z najznakomitszych filmowcow dokumentalnych w Europie, który odbywa się w Spiskiej Nowej Wsi.

Dwór w Dołędze, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie informuje, że w okresie od 23 września do 7 października 2009 nie będzie dostępny dla zwiedzających. Związane to jest z przeprowadzanym w tym czasie remontem we wnętrzach Dworu.

W programie przewidziane są koncerty zespołów romskich, występy zespołów tanecznych, pokazy tradycyjnych rzemiosł.

Archiwalne