Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka odwołał Marka Olszewskiego ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.Powodem była skandaliczna wypowiedź prezesa POT o braku potrzeby promowania się Polski Auschwitz i Muzeum Polin.

Przy ulicy Wałowej, na ścianie budynku stojącego obok pomnika generała Józefa Bema powstanie mural przedstawiający fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Koszt przedsięwzięcia wynieść ma 25 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się na początku września.

Wyprodukowali teledysk dla piosenki, w której śpiewa członek legendarnego zespołu 2Paca - The Outlawz. Autorami tego nagrania są tarnowianie - bracia Mateusz Kijak i Krystian Kijak z zespołu Nowa Epopeja Cru. Za muzykę odpowiada Abonive, polski producent na stałe mieszkający w Hiszpanii.

Małopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza na warsztaty z touroperatorami z Białorusi, które odbędzie się w dniu 07.09.2017 r. (czwartek) w godzinach 15:00 - 18:00 w Białce Tatrzańskiej w Hotelu Bania 4* Thermal&Ski, ul. Środkowa 181.

W najbliższą niedzielę, 3 września, zmieni się rozkład jazdy pociągów z Tarnowa do Krakowa. Podróżni muszą się też przygotować na utrudnienia, związane z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego. To jedna z największych inwestycji w historii kolei.

Tarnowianie nie zapomnieli. Po raz drugi odbędą się uroczystości połączone z koncertem pamięci, które mają przybliżyć mieszkańcom tragiczne wydarzenia z 28 sierpnia 1939 r. Tuż przed rozpoczęciem się II wojny światowej na tarnowskim dworcu kolejowym doszło do zamachu terrorystycznego.

Tuż po wakacjach turyści i Małopolanie, którzy na co dzień i od święta jeżdżą po regionie pociągami powinni się przygotować na znaczne zmiany w ich kursowaniu. Od 3 września ze względu na liczne prace modernizacyjne torów znacznie mniej pociągów pojedzie po trasie SKA1 Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka. Od października natomiast w rozkładzie jazdy pojawią się oczekiwane przez mieszkańców południowo-wschodniej Małopolski i Podkarpacia połączenia z Krakowa do Jasła.

W związku z rozpoczęciem 11 lipca kolejnej edycji konkursu na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY – CERTYFIKAT POT, ponownie zapraszamy Państwa do  zgłaszania Państwa produktów turystycznych. 

Mowa o zdjęciach lotniczych z 1944 roku, na których widnieją zarysy nieznanych dotąd żydowskich mogił. Cztery z nich znajdują się przy wejściu do cmentarza, niedaleko Pomnika Pomordowanych Żydów i są one zlokalizowane na równi z wejściem do domu pogrzebowego.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty stanie się kołem zamachowym dla rozwoju Tarnowa, ziemi tarnowskiej i Małopolski - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego centrum badawczego Grupy Azoty.

Archiwalne