Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Tarnowie odsłonięta zostanie tablica, upamiętniająca ofiary Gestapo. Niedzielne uroczystości rozpoczną obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

ZPAP Okręg Tarnowski, Jerzy Sztyler oraz Biuro Wystaw Artystycznych zapraszają do udziału w charytatywnej aukcji dzieł sztuki w sobotę, 7 września o godz. 19:00.

Agencja Turystyki Aktywnej "STYR" zaprasza 14 września 2013 roku (sobota) na Amatorski Rowerowy Rajd Na Orientację Zakliczyn-Ruda Kameralna.

Na stronach Radia Kraków zobaczyć można fantastyczne zdjęcia Tarnowa sprzed 20 lat. Polecamy.

Utrudnień można się spodziewać od czwartku, 22 sierpnia. W ścisłym centrum Tarnowa prowadzone będą roboty związane z remontem nawierzchni odcinków ulic Bema – od budynku Urzędu Pracy do ulicy Bernardyńskiej i ulicy Bernardyńskiej do Wielkich Schodów. Jest to związane z przebudową tarnowskiego Burku.

W przyszłym tygodniu nie będzie można korzystać z basenu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie.

W związku z prowadzoną modernizacją głównej magistrali ciepłowniczej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Park Wodny na trzy dni zostanie zamknięty. W basenie nie popływamy od poniedziałku do środy. Dla spragnionych wodnych kąpieli pozostają baseny na Górze Marcina.

Zamiast obecnego skrzyżowania w Biskupicach powstanie rondo, a przy nim dodatkowo stanie specjalna waga, która ma wyłapywać przeciążone samochody kursujące głównie z pobliskich żwirowni.

Wygraną 50:40 nad Unibaxem Toruń zakończyli żużlowcy Unii Tarnów sezon zasadniczy ligi żużlowej. Ta wygrana zapewniła tarnowianom udział w fazie play off.

15.08. (czwartek) - 9:00-17:00

16.08. (piątek) - 9:00-17:00

17.08. (sobota) - 9:00-17:00

18:08. (niedziela) - 9;00-17:00

Defilada wojskowa oraz pokaz umiejętności ułanów krechowieckich z 1920 roku, kawalerzystów z 8 Pułku Ułanów im. Księcia Józefa Poniatowskiego i piechurów z 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w charakterystycznych przedwojennych pelerynach i góralskich kapeluszach, strzelanie z repliki przedwojennego ciężkiego karabinu maszynowego...

Archiwalne