Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na "Spacerki po Tarnowie". W tym roku zaczynamy w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia, kolejne w każdą sierpniową niedzielę.

OLT Express od dzisiaj zawiesza wszystkie rejsy regularne - poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej. "Informujemy, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne zostają zawieszone do odwołania. Tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych" - poinformował późnym wieczorem OLT Express. Przewoźnik poinformował, że wszystkim pasażerom, którzy kupili bilety na odwołane rejsy, przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów.

Od 1 sierpnia 2012 roku pasażerowie pociągów REGIO na trasie Tarnów – Krynica będą płacili za bilety dużo mniej! Dzięki Biletowi Sądeckiemu skorzystają zarówno podróżni kupujący bilety jednorazowe, jak i dojeżdżający do pracy lub szkoły posiadacze biletów miesięcznych.

Już za pół roku pojedziemy szybciej pociągami TLK z Przemyśla do Szczecina. Podroż na tej trasie skróci się o 222 minuty - z obecnych 14 do 10 godzin na tej trasie, ponieważ prędkość pociągów wzrośnie do 160 km/h. PKP Intercity rozpoczyna modernizację 68 wagonów kursujących na linii Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Wrocław - Poznań – Szczecin. Wszystkie wagony wyjadą na tory latem 2013 r.

Samorząd Województwa Małopolskiego działając poprzez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego organizuje konkurs fotograficzny „Wykadruj inwestycje. Pokaż efekty Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego!”.

Tarnowska fontanna z układem słonecznym została wybrana jako jeden z pięciu finalistów w kategorii "Nowy Skarb Polski" w plebiscycie magazynu Podróże "Skarby Podróży". Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do oddania głosu na tarnowską atrakcję turystyczną na http://www.podroze.pl/skarby/. Głosowanie trwa do końca października 2012 r.

W Tarnowie ma powstać Centrum Nauki, Eksperymentów i Zabawy, wzorowane na warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W ośrodku odbywałyby się pokazy, zajęcia i warsztaty, podczas których młodzież zgłębiałaby tajniki wiedzy chemicznej. Placówka ma być ściśle powiązana z Zakładami Azotowymi w Tarnowie i według wstępnych planów będzie ulokowana w Mościcach.

Tarnów staje się ważnym punktem na mapie turystycznej Małopolski. Ciekawa historia miasta, wiele zabytków, ludzie przyciągają coraz więcej turystów.-W ostatnim czasie zauważyłam, że nasze miasto odwiedzają nie tylko turyści z krajów Europejskich - mówi Lucyna Gawełczyk z tarnowskiej Cepelii...

Sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszył w czwartek rano XIII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Jego uczestnicy przez cztery dni będą podróżować po Małopolsce, odwiedzając miejsca zagłady Romów z czasów II wojny światowej i propagując kulturę romską.

Tarnów zajął pierwsze miejsce w kraju w najnowszym rankingu innowacyjnych samorządów „Rzeczpospolitej”. Powstał on po przeanalizowaniu ankiet, których adresatami były wszystkie miasta na prawach powiatu. Kapituła oceniała m.in. dostępność do Internetu, możliwość załatwienia spraw w e-urzędzie czy unikatowe rozwiązania cyfrowe.

Archiwalne