Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Do końca 2010 roku miasto Tarnów wprowadziło specjalną promocję dla Honorowych Dawców Krwi. Każda pieczątka w książeczce umożliwia miesiąc darmowej jazdy! Na wszystkich liniach autobusowych komunikacji miejskiej!

Fragment tarnowskiego rynku – tak brzmi poprawna odpowiedź w I edycji konkursu, w którym do wygrania jest najnowszy przewodnik po Tarnowie „Tarnów i wokół Tarnowa” autorstwa p. W. Ziobro. Publikacja trafia do p. Joanny z Zabrza!

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się trzecia z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności". Tematem przewodnim będzie "Komunikacja i transport w Tarnowie".

Tą brawurową akcją, zmienili losy II Wojny Światowej, a także ocalili Londyn. Bohaterowie Akcji "III Most" 66 lat temu - 25 lipca 1944 roku, na prowizorycznym lądowisku w okolicach Wał Rudy koło Tarnowa, doszło do lądowania samolotu "Dacota", który zabrał do Londynu części rakiety V-2.

Trwająca od ponad dwóch lat modernizacja czternastowiecznego tarnowskiego ratusza powoli dobiega końca. Objęła ona kompleksowe odrestaurowanie pomieszczeń w obiekcie oraz prace archeologiczne. Jak mówi dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego Adam Bartosz, zwiedzający już od momentu wejścia do obiektu zauważą duże zmiany.

Cheerleaderki z juniorskiego zespołu "Power Girls" prowadzonego przez Studio Tańca Honorata zdobyły wicemistrzostwo Europy Cheerleaders w kategorii cheer dance junior. Młode tarnowianki zostały pokonane różnicą zaledwie 0,34 pkt.

Miejsca, obiekty i zdarzenia pomijane - to charakterystyczne cechy nowego przewodnika po Tarnowie i jego okolicach. Przewodnik ' Tarnów i wokół Tarnowa' napisał reporter Dziennika Polskiego Wiesław Ziobro - Wiele informacji, które zawarłem w przewodniku to efekt moich wieloletnich reportaży - mówi autor....

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na spacerki historyczne po Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 18 lipca, o godz. 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się druga z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności".

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na jedyny w roku Cygański Tabor! Znów wyruszają cygańskie wozy na drogi Małopolski. Tabor Pamięci Romów organizowany przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie to najstarsze w Polsce zdarzenie kulturalne, w którym przypomina się, że jeszcze pięćdziesiąt lat temu po dogach polski wędrowali ostatni koczownicy nowoczesnej Europy.

Wbrew pozorom region tarnowski ma bardzo bogatą ofertę turystyczną. Oprócz zwiedzania Tarnowa, warto się wybrać także poza miasto. Na turystów z pysznymi wiktuałami czeka między innymi Bacówka na Jamnej. W pobliżu jest też Dom Świętego Jacka – zaprasza gospodarz bacówki Adam Gancarek.

Archiwalne