Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Podczas ostatniej sesji rady Miejskiej w Tarnowie, radni jednogłośnie zadecydowali o nadaniu placowi wokół pomnika generała Józefa Bema nazwy Plac Węgierski. Decyzja ta podjęta została podczas pobytu w Tarnowie pielgrzymów uczestniczących w Narodowej Pielgrzymce Węgrów do Częstochowy.

Obok pomnika generała Józefa Bema stanęła ławeczka - symbol przyjaźni polsko-węgierskiej. To prezent od Węgrów, którzy odwiedzili Tarnów podczas narodowej pielgrzymki.

Od najbliższej niedzieli na tarnowskim rynku będzie można - wzorem lat ubiegłych - wspólnie się pobawić. Potańcówki skierowane są do wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek i umiejętności.

Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa zaprasza na tradycyjne, piątkowe, wieczory z muzyką z Nowego Orleanu.

Aktualne projekty promocyjne realizowane przez Polską Organizację Turystyczną były tematem czerwcowego posiedzenia zarządu Forum Informacji Turystycznej. Spotkanie odbyło się 25 czerwca w Warszawie.

Wprawdzie Miejsce Obsługi Rowerzystów w Glowie zostało otwarte już przed rokiem, ale do tej pory można było tam jedynie odpocząć. Wreszcie zamontowano tam także samoobsługową stacje serwisową dla amatorów dwóch kółek.

W związku z rozpoczęciem kolejnej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT, zapraszamy Państwa do zgłaszania Państwa produktów turystycznych, do 14 września br.

16 czerwca 2018 r. odbył się III Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze". Główną atrakcją była parada berneńczyków.

Trwa remont starej siedziby tarnowskiego muzeum okręgowego i już po pierwszych tygodniach pojawiły się pierwsze ciekawe odkrycia. Jedna ze ścian w gabinecie dyrektora pod warstwą tynku skrywała... renesansowe polichromie.

Już po raz trzeci Tarnów znalazł się na trasie pielgrzymki Węgrów do Częstochowy. Grupa 800 osób zawita w Tarnowie w środę (27 czerwca) ok. godz. 18.40. Serdecznie zapraszamy tarnowian do licznego przybycia na dworzec PKP, aby powitać przybyłych do naszego miasta pielgrzymów.

Archiwalne