Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W dniach od 5 do 9 lipca, w ośrodku jeździeckim Roleski Ranch pod Tarnowem, po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w jeździe konnej w stylu „western”. To niezwykłe wyróżnienie dla naszego kraju i jedyna w swoim rodzaju okazja do podziwiania rywalizacji najbardziej utalentowanych jeźdźców z całej Europy, najpiękniejszych koni oraz niezwykle widowiskowych konkurencji.

XVII Plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2016“ od 1 lipca do 30 września

Muzeum Okręgowe w Tarnowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym.

Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza producentów lokalnych, artystów do wzięcia udziału w imprezie plenerowej towarzyszącej Tygodniowi Misyjnego w ramach Światowych Dni Młodzieży.

35 lat temu na Placu Katedralnym odsłonięto pierwszy w Polsce i na świecie pomnik Jana Pawła II, wykonany w brązie wg projektu Bronisława Chromego. 

 

Obsługa recepcji - rewelacja. Osoba pomocna nie tylko w akomodacji w hotelu, ale także w informacjach o Tarnowie. Ciepłe przyjęcie, dodatkowo spowodowało, że pobyt był wyjątkowo udany.

Linia lotnicza easyJet opublikowała komunikat, w którym zapewnia, że decyzja o odejściu Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego z Unii Europejskiej, nie będzie miała wpływu na obecną strategię linii oraz nie przełoży się na zdolność do dalszego długookresowego wzrostu zysków i wypłat dla akcjonariuszy.

Polska Organizacja Turystyczna (POT) i samorządy województw wzmocnią współpracę m.in. poprzez wspólne planowanie działań promocyjnych, ujednolicenie metodologii badań ruchu turystycznego czy tworzenie spójnego systemu dostępu do danych i zarządzania turystyką.

W tym roku w Tarnowie rozpoczynamy cykl zajęć WAKACYJNA JOGA NA TRAWIE OBOK BWA. 21 czerwca przypada Światowy Dzień Jogi. Połączyliśmy to wydarzenie z naszym lokalnym świętem, jakim są Dni Tarnowa. Cykl zajęć jogi na trawie rozpoczniemy 25 czerwca o g. 12:00 na skwerku obok budynku BWA w Parku Strzeleckim. Kolejne zajęcia odbywać się będą co drugą niedzielę wakacji o g. 10:00.

Galicyjskie stacje kolejowe mają wiele twarzy, na ogół całkiem urodziwych. Oto jedna z nich, można ją zobaczyć wewnątrz sali głównej bardzo dziś reprezentacyjnej tarnowskiej wizytówki kolejowej. Postawiona na baczność druciana fryzurka ma zniechęcać obsrywające kamienie ptactwo…

Archiwalne