Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na spacerki historyczne po Tarnowie. W Roku Miasta Tarnowa spacerujemy "Śladami tradycji i nowoczesności" wraz z Panem mgr Kazimierzem Bańburskim, Starszym Kustoszem Muzeum Okręgowego. Każde spotkanie rozpoczynać się będzie etiudą muzyczno-literacką w wykonaniu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni.

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy podczas plenerowego pikniku pod nazwą: „III Spotkanie z adrenaliną” w dniu 4 lipca 2010r. na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek.

Chleby, miody, wędliny, sery, ciasta, regionalne przysmaki można było degustować na tarnowskim rynku podczas szóstej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku. Impreza, która ma charakter targów żywności została połączona z konkursem i plebiscytem na najlepsze wyroby. Cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

 

Przez najbliższe miesiące w Sali Rycerskiej na dębińskim Zamku można podziwiać bogatą kolekcję porcelany, pochodzącą z Manufaktury w Miśni. Jubileusz 300-lecia Królewskiej Manufaktury w Miśni, stał się pretekstem do pokazania jej wyrobów na specjalnie zorganizowanej wystawie.

Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie odbędzie się 26 czerwca już o godzinie 17.

Zobacz program

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza w imieniu organizatora - Małopolskiej Organizacji Turystycznej na koncert muzyki dawnej, który odbędzie się w sobotę 3 lipca o godz. 18.00. w XV-wiecznym kościele p.w. św. Marcina Biskupa w Zawadzie k/ Tarnowa.

Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pałac" i Pałac Młodzieży w Tarnowie serdecznie zapraszają wszystkich miłośników fabularnych gier miejskich do zmierzenia się z historią i wyobraźnią.

W związku z dużym zainteresowaniem koncertem Benziona Millera, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 czerwca o godzinie 21 w Tarnowie, informujemy, że wstęp dla publiczności na ten koncert jest bezpłatny. Występ sławnego nowojorskiego kantora odbędzie się w plenerze, pod bimą Synagogi Starej przy ul. Żydowskiej w Tarnowie.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do gospodarstwa agroturystycznego Paryja w Ołpinach (gmina Szerzyny, powiat tarnowski) w weekend 3 i 4 lipca 2010 r. na kolejną edycję „Sianokosów”. Szczegóły imprezy na: www.paryja.pogorza.pl

Galicjaner Sztetl - Dni Pamięci Żydów Galicyjskich to cykliczna impreza organizowana corocznie dla upamiętnienia Żydów żyjących niegdyś w galicyjskich miasteczkach. Zainauguruje ją jak co roku uroczystość żałobna w lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze.

Archiwalne