Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Stowarzyszenie „PAŁAC” zaprasza do udziału w szkoleniu animatorów kultury i edukatorów, którzy z wraz  młodzieżą interesują się tematyką opartą na lokalnym dziedzictwie, w ramach realizacji  projektu „Questing”, który  jest  współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. 

Coraz więcej malowideł trafia na konkurs Malowana Chata w Zalipiu. Miejscowość niedaleko Dąbrowy Tarnowskiej nazywana jest Malowaną Wsią. Motywami kwiatowymi ozdabia się tam domy, stodoły, płoty, czy meble. Podczas 53. edycji konkursu, który rozstrzygnięto w niedzielę - przyznano 101 nagród, czyli o 20 więcej niż przed rokiem.

Osiemnastoletni junior Unii Tarnów zmarł w sobotę w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju w wyniku obrażeń po wypadku, do jakiego doszło niespełna tydzień temu na torze w Rybniku.

Jeden z czerwcowych programów "I comme" w belgijskiej telewizji RTL TVI będzie poświęcony Polsce. Francuskojęzyczna stacja część materiału kręciła także w Tarnowie i Zalipiu

Kolejny mini przewodnik TARNÓW IN YOUR POCKET w zwiększonym nakładzie na Światowe Dni Młodzieży dostępny w punktach IT, hotelach, atrakcjach turystycznych w Tarnowie i Małopolsce

Zapraszamy dzieci i rodziców do skorzystania z oferty przygotowanej na Dzień Dziecka.

Ruszył system MKA (Małopolska Karta Aglomeracyjna) – integruje on usługi transportu zbiorowego na terenie województwa. To krok w kierunku ujednolicenia i usprawnienia działania cyfrowych serwisów przewoźników i operatorów.

19 maja 2016 r. Fundacja Gloci nawiązała współpracę ze społecznością „Tarnów -ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia”w rezultacie czego mieszkańcy Tarnowa korzystając z aplikacji mobilnej Gloci mogą poznawać ciekawostki o historii, kulturze i tradycjach swojego miasta w trakcie codziennego życia.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie serdecznie  zaprasza do udziału w konkursie „Muzeum w oczach dziecka”.

Dzięki staraniom Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej, w całości Polsce, będzie poświęcony popularny program „I comme” („I jak „insolite” czyli niespotykany, niesamowity) w największej frankofońskiej telewizji belgijskiej – RTL TVI. Program poświęcony Polsce zostanie nadany 11 czerwca br.

Archiwalne