Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Jak bardzo polski rynek przejazdów autokarowych zmienił się od czasu pojawienia się na nim PolskiegoBusa widać po ruchach innych przewoźników. Co jakiś czas istniejąca/nowa firma udostępnia swoim pasażerom pulę promocyjnych biletów zaczynających się od 1 PLN.

Pomoże w tym aplikacja mobilna Wrota Pogórza, którą będzie można ściągnąć na swojego smartfona. Aplikacja pomoże nam zaplanować wycieczkę po najciekawszych i często nieznanych atrakcjach turystycznych w regionie.

W Wał Rudzie i w Zabawie koło Tarnowa, trwają zdjęcia do filmu o błogosławionej Karolinie Kózkównie. Film powstaje z inicjatywy krakowskiego Stowarzyszenia „Rafael". Jego reżyserem jest Dariusz Regucki.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego otrzymało nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich. Inwestycja powstała m.in. dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Tarnowskie Centrum Informacji wydało folder „Tarnów i region” w wersji hiszpańskojęzycznej. Jest to już kolejna po polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, węgierskiej, ukraińskiej (chwilowo niedostępna) wersja najpopularniejszego, darmowego materiału promującego Tarnów i okolicę.

I Nagroda w kategorii „Album” przypadła albumowi „Józef Wilkoń. Szum drzew”, który towarzyszył monograficznej wystawie artysty prezentowanej w BWA w wakacje 2013 roku. Książka została wydana przez BWA w Tarnowie oraz wydawnictwo Czysty Warsztat. Autorem koncepcji książki i projektu graficznego jest prof. Janusz Górski.

Tarnów. Pół wieku temu Władysław Węgiel zaryzykował i postanowił produkować szachy. Dzisiaj jest największym wytwórcą w Europie, a produkowane w jego zakładach zestawy znajdują się w sklepach całego świata.

Przygotowania do zaplanowanych na lipiec 2016 roku Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) trwają nie tylko w Krakowie. Szacuje się, że weźmie w nich udział około 2,5 mln młodych ludzi z całego świata, więc stolica Małopolski nie będzie w stanie zapewnić im wszystkim noclegów.

Ścieżka w koronach drzew wraz z wieżą widokową, ogród zmysłów, multimedialna jaskinia nietoperzowa, ptasie obserwatoria, szlaki pieszo-rowerowe i planetarium. To tylko niektóre z atrakcji jakie już niebawem będzie można doświadczyć na Pogórzu Ciężkowickim.

Niezwykłych podniebnych akrobatów można podziwiać w tarnowskim Parku Strzeleckim - w weekend otwarta została tam wystawa balansujących rzeźb Jerzego Kędziora. Rzeźby zawieszono na specjalnych linach między drzewami.

Archiwalne