Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

1 czerwca z Rynku w Radłowie wyruszy rajd rowerowy "Wschodnia Małopolska na rowerze". Miłośnicy jednośladów przejadą 25 kilometrów trasą Radłów - Glów - Biskupice Radłowskie - Zabawa - Wał-Ruda - Wola Radłowska - Brzeźnica - Dom ludowy na Brzeźnicy.

19 złotych - tyle trzeba będzie zapłacić za przejazd koleją z Dworca Głównego w Krakowie do Portu Lotniczego w Balicach. Przewozy Regionalne po raz kolejny podniosły ceny za przejazd szynobusami na lotnisko.

Od 1 czerwca, Przewozy Regionalne uruchomią nowy pociąg InterRegio "Nikifor" relacji: Warszawa Wschodnia – Krynica - Warszawa Wschodnia. Pociąg będzie miał postój na stacji Tarnów.

W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbyła się konferencja poświęcona rozwojowi miast. Głównym celem było zaprezentowanie przygotowanych przez resort „Założeń Krajowej Polityki Miejskiej”.

Do Tarnowa dotarł certyfikat potwierdzający najwyższą, czterogwiazdkową kategorię przyznaną dla Tarnowskiego Centrum Informacji. To drugi, już certyfikat (poprzedni nadany był w połowie 2010 r.) przyznany przez Polski System Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Od marca Tarnów jest jednym z nielicznych polskich miast, których zabytki można zobaczyć podczas wirtualnego spaceru w internetowej usłudze Google Street View. Niedługo w identyczny sposób da się zajrzeć prawie w każdy zakamarek miasta. Ekipa Google jest właśnie w trakcie obfotografowywania tarnowskich ulic.

Niedziela, 20 maja

Tarnów, Klikowa

zobacz program

Po Tarnowie i okolicy jeździ specjalny samochód Google, który fotografuje miasto i region. To kontynuacja projektu z ubiegłego roku, kiedy to tarnowska starówka została obfotografowana specjalnym trójkołowcem.

Już od 1 czerwca będzie można przepłynąć się katamaranem po Zalewie w Radłowie! W Prywatnym Ośrodku Wypoczynkowym istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływackiego, a także rozbicie biwaku.

Tarnowskie Centrum Informacji udostępnia listę przewodników po Tarnowie! Teraz zwiedzanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze! Więcej informacji na naszej stronie.

Archiwalne