Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Godziny pracy TCI:
03.05.2016: 9.00 - 17.00

Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje, iż od 30 kwietnia 2016 r. nastąpi ujednolicenie i obniżenie kosztów połączeń pomiędzy krajami Unii Europejskiej, dzięki temu za połączenia roamingowe możemy płacić mniej.  

Egzotyczny wyjazd jest zazwyczaj spełnieniem życiowego marzenia. Bywa również koniecznością związaną z pracą, jaką wykonujemy. Niezależnie od powodu dla którego opuszczasz kraj i znane sobie, bezpieczne miejsca, za każdym razem masz okazję rozwijać umiejętności przydatne w życiu zawodowym.

Pobudka pod ziemią, kąpiel w wodnej mgiełce, spacery w kosmicznym skafandrze, obiad z insektów i kosmiczne burze – taka będzie rzeczywistość 6 osób, które tego lata zamieszkają w bazie do symulacji misji na Księżyc lub Marsa w Rzepienniku Biskupim, wsi położonej 30 kilometrów na południe od Tarnowa, w której znajduje się największe prywatne obserwatorium w Polsce. Ich pobyt będzie zaplanowany co do minuty. Przez dwa tygodnie będą obserwowani przez zespół realizujący polski projekt M.A.R.S. Uczestniczy w nim 17 podmiotów, w tym Europejska Fundacja Kosmiczna - ta sama, która organizuje słynne konkursy łazików marsjańskich.

Atrakcji na majowy weekend nie trzeba szukać daleko. Już 24 kwietnia rusza słynna jubileuszowa 30. Tarnowska Nagroda Filmowa (impreza popularyzująca polską kinematografię, to jeden z najstarszych, tuż po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni festiwal związany z polskim filmem). 

Ponad dwa miesiące po tym jak Wiadomości Turystyczne jako pierwsze poinformowały, że następcą odwołanej ze stanowiska wiceministra turystyki Doroty Dulińskiej zostanie Dawid Lasek, były już dziś wiceprezes Regionu Karpatia otrzymał oficjalnie nominację na to stanowisko.

O tym się mówi.  Zorganizowany wypoczynek na małopolskiej wsi, połączony z degustacją lokalnych produktów,  stał się atrakcyjną alternatywą dla mieszkańców miasta.

Są u nas perełki związane z patronem Polski, jakich nie ma nikt.

Już w tę niedzielę rozpoczyna się 30. Tarnowska Nagroda Filmowa?

Znana reżyserka Dorota Kędzierzawska zamierza nakręcić fabularny film o realiach czarnego sportu. Już za kilka dni w Tarnowie będzie casting. Ekipa zaprasza małych chłopców i młodych żużlowców.

Archiwalne