Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W dniach od 28.04 do 06.05 2012 Informacja Turystyczna czynna będzie w godzinach 09:00 - 17:00.

Chór katedralny 'Puellae Orantes' z Tarnowa otrzymał Fryderyka. Tarnowski chór dziewczęcy pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty został doceniony w kategorii: Album Roku i Muzyka Chóralna i Oratoryjna za album 'Łukaszewski&Bembinow. Kolędy i pastorałki'.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie rokrocznie jest coraz większe, dlatego tym razem przygotowano 5 tysięcy flag.

Mieszkańcy Siedliszowic i Wietrzychowic mają już dość. Codziennie muszą nadkładać kilkanaście kilometrów, by dojechać do swoich domów czy pól. Wszystko przez prom, który stanął z powodu mrozów. I nie ruszył.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, z okazji tego święta Magistrat zorganizował tarnowską akcję "Flaga na samochód". Małe flagi będą do odebrania od 26.04.2012 w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT przy ul. Nowej 4 oraz przy ul. Mickiewicza 2. Tarnowskie Centrum Informacji również włącza się w akcję Tarnowska Flaga. W związku z tym w siedzibie Centrum przy Rynku 7 będzie możliwy odbiór samochodowych flag.

Małopolski System Informacji Turystycznej jest gotowy na przyjecie wzmożonego ruchu turystycznego związanego z organizacją w Polsce EURO 2012.

W piątek 20 kwietnia, w ramach kolejnej już konferencji organizowanej przez Radę Samorządu Studentów PWSZ, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin wygłosi wykład pt. "Deregulacja dostępu do zawodu".

15 kwietnia 2012 w TVP INFO był transmitowany odcinek "Polska według Kreta", gdzie Jarosław Kret odwiedził Tarnów.

27 kwietnia bezpośrednio po koncercie z muzyką Jerzego Dudusia Matuszkiewicza na tarnowskim rynku zgasną światła, a fasady trzech kamienic okalających Rynek ożyją. Szykuje się wyjątkowe show!

Za trzy tygodnie, podczas długiego majowego weekendu, uruchomione zostaną cykliczne rejsy katamaranem po zbiorniku pożwirowym w Radłowie (powiat tarnowski). Jednocześnie można będzie tu wypożyczyć rowerki wodne i kajaki, a niewykluczone, że już w najbliższe wakacje także popływać na strzeżonym kąpielisku.

Archiwalne