Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Godziny otwarcia TCI w weekend majowy:

1 - 4 maja, codziennie od 9 do 17

Godziny otwarcia TCI od 5 maja do 30 września:

Poniedziałek – Piątek: 8-20

Soboty, niedziele i święta: 9-17

Rozpoczął się Konkurs na Najlepsze Produkty Turystyczne. Co roku Polska Organizacja Turystyczna przyznaje Certyfikaty najlepszym produktom turystycznym oraz jeden Złoty Certyfikat dla produktu wyłonionego z nagrodzonych we wcześniejszych edycjach Konkursu.

Zapraszamy do zwiedzania udostępnionych obiektów sakralnych, znajdujących się na Otwartym Szlaku Architektury Drewnianej w Tarnów i regionie. Odbędzie się także koncert pt. „Muzyka zaklęta w drewnie” w jednych z tarnowskich kościółków.

Dwa duże drzewa spadły na ogrodzenie XV-wiecznego kościoła św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, wpisanego na listę Unesco. W sprawę zamieszane są ... bobry.

W czasie akcji "Nie spać - zwiedzać!" młodzi przewodnicy ziemi tarnowskiej po raz kolejny oprowadzać będą chętnych po atrakcjach Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

"Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni" to autorski projekt wycieczek po ciekawych zakątkach Pogórzy Karpackich i Beskidów, w którym standardowe formy przekazu wzbogacamy innowacyjnymi.

We wtorek, 20 kwietnia 2010 o godz. 12:00 na antenie RDN Małopolska – 103,6 FM – premiera Radiowego Teatru Faktu o dr Marianie Wodzińskim, tarnowianinie, anatomopatologu, sądowym medyku stojącym na czele komisji technicznej Polskiego Czerwonego Krzyża, ekshumującej i badającej zwłoki polskich oficerów od 29 kwietnia do 3 czerwca 1943 w Katyniu.

Wydział Strategii Urzędu Miasta Tarnowa wraz z Tarnowskim Centrum Informacji przesyła informację o konkursie "Śladami Funduszy Europejskich po Polsce" organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego". Konkurs jest skierowany zarówno do studentów jak i miłośników turystyki aktywnej.

W niedzielę 18 kwietnia, w dniu pogrzebu Prezydenta RP i Jego Małżonki na Wawelu, przewoźnicy kolejowi PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe pociągi, które kursować będą na trasie Tarnów- Kraków częściej niż w dni powszednie.

Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do północy - poinformował rzecznik marszałka Sejmu. W sobotę w Warszawie odbędą się uroczystości żałobne po katastrofie prezydenckiego samolotu niedaleko Smoleńska. W niedzielę na Wawelu zaplanowano pogrzeb prezydenckiej pary.

To najczęściej pojawiające się wpisy w Multimedialnej Księdze Kondolencyjnej uruchomionej przez tarnowski magistrat.

Podjęliśmy szereg działań mających uświadomić rozmiary tej tragedii. - Księga jest jednym z nich – mówi prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Archiwalne