Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Do Tarnowa, do Tarnowskiego Centrum Informacji dotarł kolejny certyfikat. Pod koniec ubiegłego roku, tarnowski punkt it, podobnie jak setki punktów informacji turystycznej w całej Polsce poddał się dobrowolnej ogólnopolskiej certyfikacji. Komisja certyfikacyjna powołana przez Polską i Małopolską Organizację Turystyczną dokonywała weryfikacji zgłoszenia. Po raz kolejny okazało się, że Tarnów utrzymuje wysoki standard obsługi turysty-klienta, spełnia wszelkie kryteria do najwyższej kategorii czterech gwiazdek. Na 42 skategoryzowane punkty it w Małopolsce jedynie 6 posiada kat. **** w tym właśnie Tarnowskie Centrum Informacji.  

Umożliwia to nowa atrakcja turystyczna „Bastion VR”. Dzięki nowoczesnej technologii, w specjalnych okularach i słuchawkach, można cofnąć się w czasie o 400 lat i zobaczyć z lotu nietoperza, jak wyglądało życie na zamku.

Tarnów chce stworzyć Izbę Pamięci w dawnym więzieniu Gestapo. Chodzi o piwnice kamienic przy ulicy Urszulańskiej 18 i 20. W tej drugiej zachowały się niektóre drzwi do cel, a także napisy na ścianach, przetrzymywanych tam podczas okupacji więźniów. Odkupienie tych pomieszczeń od dzisiejszych lokatorów kamienicy może jednak nie być łatwe.

Jak wynika z badań, aż 59% ankietowanych Polaków przy wyborze restauracji największą uwagę zwraca na czystość lokalu. Te dane wskazują, jak ważną rolę odgrywa higiena w sektorze gastronomicznym i hotelarskim.

Bulwary nad Wątokiem, Mediateka, zagospodarowanie płyty Rynku oraz Placu Rybnego to główne tematy zajęć, w których wezmą udział studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Sześciodniowe warsztaty odbędą się na początku kwietnia w Tarnowie.

Wielkimi krokami zbliża się niezwykłe wydarzenie jakim jest Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. W Niedzielę Palmową - 9 kwietnia lipnicki rynek zapełni się kolorowymi, wiklinowymi palmami, które swoją urodą i kunsztem wykonania zachwycają oczy tysięcy turystów i gości.

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie gospodynie wzięły sprawy w swoje ręce i postanowiły nieco podkolorować rzeczywistość. Ozdobiły motywami kwiatowymi domy, studnie, kapliczki a nawet psie budy. Witajcie w Zalipiu – malowanej wsi.

"Rzeczywiście w Tarnowie spotkaliśmy trochę obcokrajowców – pewnie przy okazji wizyty w Krakowie, udają się na krótki wypad tutaj. No i bardzo dobrze, bo warto!"

W Tarnowie i Rzuchowej w Centrum Produktu Lokalnego kręcony był materiał do 45-minutowej audycji dla niemieckiej stacji telewizyjnej 3SAT o tradycjach wielkanocnych. Film zostanie wyemitowany w dniu 17 kwietnia w okresie świąt wielkanocnych na kanale 3SAT o godz. 19:15.

Archiwalne