Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Samowypływającymi z ziemi wodami siarczkowymi i solankowymi na Rakutowej w Ciężkowicach, w Słonej i Polichtach pogórzańskie gminy do tej pory specjalnie się nie chwaliły. Stąd o leczniczych źródłach wiedzą głównie miejscowi.
Jedno z duńskich biur podróży oferuje nagrody parom, którym uda się zajść w ciążę podczas wakacji.
Jeszcze w tym roku wieża widokowa w Bruśniku wzbogaci się o nowe atrakcje turystyczne.

Google uruchomiło Wyszukiwarkę lotów w Polsce. Polscy internauci mogą teraz porównywać najlepsze godziny lotów i ceny bezpośrednio na stronach wyników wyszukiwania Google.

Jakie źródła informacji uważacie za najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o swoich planach podróży? – na takie pytanie odpowiadali respondenci w ostatnim badaniu Eurobarometru. Co jest na pierwszym, a co na ostatnim miejscu wśród źródeł rekomendacji wybieranych przez Europejczyków?

Lot samolotem to dla wielu przeżycie ekstremalne. Jeśli do tego dołożą się jeszcze irytujący współpasażerowie, pozostaje tylko zacisnąć zęby i przetrwać. Jacy pasażerowie są uważani za najbardziej uciążliwych podróżnych? A może sami jesteśmy irytującymi pasażerami?… Sprawdźcie, mamy wyniki badań!

Najnowsze badanie Road To Happiness miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy wakacje czynią nas szczęśliwymi? Wyniki pokazały, że owszem, pod warunkiem, że zawierają cztery podstawowe składniki udanego urlopu. Okazało się, że 97 proc. wśród badanych turystów było bardzo lub wyjątkowo szczęśliwych, gdy ich wakacje zawierały w sobie te czynniki. Jaki brzmi przepis na udany wypoczynek?

Mural powstał przy ulicy Narutowicza 42 w Tarnowie, obok drewnianego kościoła Najświętszej Marii Panny. Obraz to część wystawy dedykowanej społeczności romskiej. Autorem pracy jest artysta pochodzący z Dolnego Śląska. Stach Szumski kilka dni malował obrazy nawiązujące do kultury romskiej.

Na hotele są adaptowane biurowce, domy towarowe i szpitale. Goście coraz częściej przedkładają autentyzm miejsca nad sieciowy standard Teatr The Lamb's Theater, tradycyjny element West 44th Street na Manhattanie, jest teraz luksusowym Chatwal Hotel. W 2012 roku w Filadelfii opuszczony biurowiec Lafayette Building przekształcono w Hotel Monaco. W Nowym Orleanie nowe życie w 150-letni gmach Giełdy Bawełny przy Bourbon Street tchnie hotel pod nazwą... Cotton Exchange (Giełda Bawełny).

Co zmieni 2014 rok w marketingu terytorialnym? Na pewno będzie to trudny rok dla branży. Wysokie zadłużenie samorządów, brak pieniędzy z UE i jesienne wybory. W działaniach promocyjnych wzrastało będzie znaczenie Internetu i wykorzystanie usług mobilnych, zwłaszcza w komunikacji z mieszkańcami oraz turystami.

Archiwalne