Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Piątek – 8:00 - 18:00

Sobota – 9:00 - 16:00

Ciężkowice w powiecie tarnowskim już niedługo mogą się stać uzdrowiskiem. Miasto chce wykorzystać siarczkowo-solnakowe wody mineralne, które znajdują się na głębokości tysiąca metrów w przysiułku Rakutowa.

14 kolarskich drużyn z różnych zakątków świata będzie rywalizować na górskich szlakach Słowacji, Czech i Małpolski. Pierwszego maja rusza Karpacki Wyścig Kurierów - dokładnie 5 edycja imprezy po jej reaktywacji.

32 m i 34 cm mierzy palma, która zwyciężyła w 55. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej. Wykonała ją rodzina Urbańskich z Lipnicy Murowanej – informuje Radio RDN Małopolska, które w niedzielę przeprowadziło transmisję z dorocznego konkursu.

Groch sprzed 8 tysięcy lat wykopano w Zakliczynie pod Tarnowem. Znalezisko to przodek fasoli "Piękny Jaś" z Doliny Dunajca - wpisanej na listę produktów tradycyjnych Małopolski.

Film promocyjny "Move Your Imagination" Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymał Złoty Medal na New York Festivals, w kategorii World's TV& Films.

Centrum wybudowane zostanie w Rzuchowej. Będzie uczyć zdrowego odżywania oraz uprawy tradycyjnych roślin. To pierwsze takie miejsce w Małopolsce. Jego pomysłodawcami są rolnicy ze Stowarzyszenia "GRUPA ODROLNIKA".

TCI półfinalistą konkursu POT na "Najbardziej Wielkanocny Punkt Informacji Turystycznej".

Prosimy o głosowanie na TARNÓW –TCI!

„Wysoka pozycja województwa małopolskiego w tym zestawieniu spowodowana jest głównie letnią kampanią z ubiegłego roku z wykorzystaniem motywu czerwonego drewnianego korala i dużą aktywnością na targach turystycznych”.

Brytyjskie taksówki cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. W jednej można się nawet przespać – jak w prawdziwym hotelu. A to tylko jeden z wielu przykładów na pomysłowość hotelarzy. Bo takich nietypowych obiektów nie brakuje i może to być ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Archiwalne