Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Park linowy "Szara Sowa"oferuje m.in. możliwość pokonywania zamocowanych między drzewami tras linowych, o różnym stopniu trudności. Dla miłośników mocnych wrażeń największą atrakcją będzie natomiast podnosząca adrenalinę trasa zjazdowa. Otwarcie parku w najbliższy weekend (2-3 kwietnia).

W bieżącym roku pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji promują walory turystyczne miasta i regionu tarnowskiego na trzynastu imprezach w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, Katowice) i za granicą (Berlin, Budapeszt, Londyn, Wiedeń, Paryż, Mediolan).

Lipnica Murowana to miejsce słynące z malowniczych zakątków, zabytkowej architektury, przydrożnych kapliczek. To ziemia pełna historii i wspaniałych postaci wpisanych w jej dzieje. Na uczestników konkursu czekają nagrody finansowe i rzeczowe, a także pobyt w jednym z pensjonatów w Lipnicy.

Katalog „Alfabet polski 2” z drugiej odsłony edukacyjnego projektu realizowanego w BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie otrzymał drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Reminiscencje. Konkurs Katalogów i Albumów o Sztuce” w kategorii „Album o sztuce”.

Kolej aglomeracyjna, system "parkuj i jedź" oraz wprowadzenie biletów akceptowanych przez różnych przewoźników działających na terenie Małopolski - to inicjatywy, które mogą usprawnić komunikację z Krakowem i poruszanie się wewnątrz regionu.

W ryglickim spichlerzu podworskim powstaną sale wystawowe pełne pamiątek pokazujących bogatą historię miasteczka i gminy. Spichlerz (datowany na 1756 r.) to najstarszy tego typu obiekt w regionie. Ma szansę stać się prawdziwą perełką na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Rynek, katedra czy tarnowska starówka - niewidomi turyści mogą zwiedzać te obiekty sami. Wszystkie dzięki nowym przewodnikiem zawierającym tak zwane tyflomapy, czyli wypukłe plansze pomagające wyobrazić sobie układ miasta i ulic.

Para VIP-ów, ochroniarze, czerwony dywan i sztuczny tłum ludzi w roli fotoreporterów. Taki scenariusz miał sobotni flash mob na tarnowskim Rynku, zorganizowany przez Stowarzyszenie Projekt Tarnów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Po raz pierwszy w Polsce podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody muzyczne - Złote Gongi. Odbędzie się ona w Tarnowie, a organizuje ją Radio RDN Małopolska przy współpracy z Urzędem Miasta. "Chrześcijańskie Fryderyki" zostaną wręczone m.in. w kategoriach: Debiut Roku, Zespół Roku, Piosenka Roku.

Tarnów rozszerzył ofertę dostępnych przewodników drukowanych o materiały przystosowane dla osób niewidomych i słabo widzących. To kolejny etap tworzenia Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, którego Tarnów jest aktywnym uczestnikiem. MSIT – współfinansowany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – ma być w pełni funkcjonalnym systemem zintegrowanej informacji turystycznej już od początku 2012 roku.

Archiwalne