Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do zapoznania się z bardzo ciekawym projektem realizowanym przez Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Cała Lipnica Murowana żyje Niedzielą Palmową.

"Kapliczka" - konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego podejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach.

Bijące dzwony we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej przypomną 2 kwietnia o czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Zabrzmią one o 21:37, w godzinę śmierci papieża.

To jedno z nowych założeń przyjętych właśnie zasad przyznawania kulturalnych nagród Miasta Tarnowa. Będzie to możliwe dzięki pojawieniu się kategorii "Nadzieja Roku".

Dokonano już ekshumacji doczesnych szczątków biskupa Franciszka Lisowskiego i biskupa Jana Stepy. We wtorek, 31 marca zostaną one umieszczone w krypcie grobowej biskupów tarnowskich.

Tarnów Liderem Małopolski 2008. Taki tytuł nasze miasto otrzymało za stworzenie i działalność Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego.

Letni sezon krakowskie lotnisko rozpoczyna z sześcioma nowymi trasami. Zmienia też cennik obsługi: w efekcie pasażerowie zapłacą mniej za bilety.

Blisko rok po debiucie giełdowym współpraca artysty i spółki giełdowej z Mościc ma swój ciąg dalszy. Autorami scenariusza do filmu pod roboczym tytułem filmu "A Love Supreme" są Wilhelm Sasnal oraz jego żona Anna.

Wystawa fotograficzna "Cmentarze wojenne z I wojny światowej na terenie powiatu tarnowskiego" została pokazana w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Archiwalne