Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po długiej i dzielnej walce z choroba zmarł Andrzej Kozłowski, wielki człowiek polskiej turystyki, wiceprezes MT Targi Polska, były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i były prezes Polskiej Izby Turystyki.

Od 1 marca linia autobusowa Tarnów-Dębica-Rzeszów przewoźnika Voyager zostaje zlikwidowana. W zamian przewoźnik z Gorlic otwiera od 14 marca linię Tarnów-Tuchów-Ciężkowice-Grybów-Nowy Sącz...

  

Jak podaje agencja badawcza IPK International, turystyka miejska w Europie stale się rozwija. Żadna inna forma wypoczynku nie rozwija się tak szybko w ostatnich latach. Ilość turystów zwiedzających miasta europejskie wzrosła dwa razy szybciej niż cały międzynarodowy ruch turystyczny, a Paryż, Londyn i Berlin to miejsca najchętniej wybierane przez turystów. Ten globalny trend dotyczy wyjazdów zagranicznych Europejczyków. Jest to wynik specjalnej oceny World Travel Monitor® z IPK International, który został zlecony przez targi ITB Berlin.

Według World Travel and Tourism istnieje przynajmniej pięć powodów, dla których warto się związać zawodowo z turystyką. Annebeth Wijtenburg, menedżer ds. komunikacji w World Travel and Tourism Council, mówi, że w 2015 roku wpływy z sektora do światowego PKB wyniosły 7,8 biliona dolarów, a na świecie w branży turystycznej pracowały 284 miliony ludzi. – Niestety, sektor turystyczny cierpi z powodu błędnego postrzegania możliwości rozwoju zawodowego – pisze Wijtenburg i podaje pięć powodów, dla których warto rozważyć rozpoczęcie pracy w turystyce.

Podczas wyjazdów służbowych liczą się czas, wygoda i doskonała organizacja - takie wnioski wynikają z podsumowania przygotowanego przez FRU.PL, serwis rezerwacji biletów lotniczych i hoteli. Chociaż Polacy wiele podróży służbowych odbywają na krótkich dystansach, a sporo spośród nich po samej Polsce, coraz częściej decydują się na przeloty.

Równo 160 lat temu do Tarnowa dojechał pierwszy pociąg?

Tarnowianka nazywana najszybszą babcią świata w niedzielę wystartuje w prestiżowym maratonie w Tokio. Będzie to 46. start w maratonie Barbary Prymakowskiej, która ma 73 lata. Jak podkreśla biegaczka, start w Tokio był jednym z jej marzeń. Miała tam nawet być przed rokiem, ale wtedy oszukał ją nieuczciwy organizator wyjazdu. Nie zrezygnowała jednak i 28 lutego pobiegnie razem z 40 tysiącami uczestników w tokijskim maratonie.

Nazwa dzielnicy „Mościce” pochodzi od ówczesnego Prezydenta RP

W czasie ubiegłotygodniowych targów Tour Salon, gospodarze – Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz miasto Poznań, reprezentowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, gościli konferencję Pora na rowery! Czy turystyka rowerowa może stać się produktem turystycznym w Polsce? Wydarzenie, organizowane przez Polską Organizację Turystyczną, skupiło specjalistów zarówno z kraju, jak i z zagranicy – Hiszpanii oraz Czech. O wnioskach z prelekcji oraz późniejszej dyskusji przeczytać można poniżej.

Atrakcyjnymi terenami doliny Dunajca z widokami na Beskidy, Pieniny i Tatry pobiegnie trasa planowanej drogi rowerowej VeloDunajec. O uwarunkowaniach lokalnych poszczególnych jej odcinków Leszek Zegzda z zarządu województwa rozmawiał dziś z samorządowcami Krościenka nad Dunajcem, Ochotnicy Dolnej, Szczawnicy i Czorsztyna.

Archiwalne