Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W daniach 13 - 15 marca 2015 r. zapraszamy na wydarzenie turystyczne: „Korona Pogórzy”. 

"Perła Renesansu" - tak o tarnowskiej Starówce mówią wybitni znawcy sztuki. Tarnów w okresie Renesansu był jednym z najpiękniejszych miast w Polsce.

Kwestie opłat za prawa autorskie, kategoryzacji hoteli, podatków od nieruchomości, a także niedostrzeganie turystyki w polityce państwa – to problemy, z którymi boryka się środowisko hotelarzy.

Tarnów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości” opublikowanego przez Financial Times w kategorii od 100 do 250 tysięcy mieszkańców. Miasto zajęło drugie miejsce w dziedzinie kapitał ludzki i styl życia oraz trzecie w efektywności kosztowej, czyli jakości życia w stosunku do kosztów utrzymania. 

W 1915 roku w Biadolinach stacjonowali żołnierze Cesarstwa Niemieckiego ( Prusacy). Cesarstwa Austro-węgierskiego i Cesarstwa Rosyjskiego. W spotkaniu 28 Lutego o godz. 16:00 udział wezmą grupy rekonstrukcyjne w mundurach z tej epoki.

W dawnych żydowskich kamienicach na tarnowskim rynku ma powstać muzeum opowiadające historię Żydów z tych terenów. Pokaże, jak im się żyło w przedwojennej Polsce.

„…Niedaleko Rynku ciekawa kawiarnia ‐ w tramwaju! Tu jak i wszędzie pełno ludzi, miasto tętniło życiem i radością, ale też nic dziwnego, wiosna, niedziela i Tarnów ‐ polski biegun ciepła!” Więcej na: http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,6013,tarnow.html

W Kopalni Soli w Bochni świętowali przewodnicy z Małopolski, którzy 21 lutego obchodzą Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji, podczas uroczystej gali w podziemiach bocheńskiej kopalni, zostały wręczone Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Turystyki” oraz Dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego za „Wkład w Rozwój i Promocję Turystyki w Małopolsce”. Odznaki i dyplomy odebrało w sumie 21 osób, instytucji i organizacji, a wręczał je Leszek Zegzda z zarządu województwa.

- Spotkanie szesnastu regionalnych organizacji turystycznych z siedemnastym regionem, jakim jest Polska Organizacja Turystyczna, to zawsze ważne wydarzenie – mawia z wystudiowaną powagą, choć oczywiście półżartem Zbigniew Frączyk, prezes Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych. Powtórzył tę ulubioną sentencję na zakończenie spotkania, 18 stycznia, które dotyczyło planowania działań podejmowanych wspólnie w tym roku, przyszłym, a także latach następnych.

Jak wyglądają podróże biznesowe Polaków? Czy wydatki na nie są większe niż w latach ubiegłych? Które kraje najczęściej odwiedzamy latając służbowo?

Archiwalne