Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

10.03.2912 – godzina 18:00

Bilety do nabycia w TCI.

W Polsce co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje.

Sąd Najwyższy oddalił - powołując się na przedawnienie - kasację złożoną przez pełnomocnika Pawła i Klaudii Sanguszko, spadkobierców księcia Romana Sanguszki. Występowali oni przeciwko Muzeum Okręgowemu w Tarnowie, żądając zwrotu pamiątek rodzinnych, które zostały przejęte przez państwo wraz z majątkiem w 1944 r., w wyniku wprowadzenia przez rząd reformy rolnej.

Od dziś, 13 lutego 2012 r., w Tarnowie wchodzi w życie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Piszą o tym m.in. Andrzej Skórka w Gazecie Krakowskiej oraz Tomasz Osuch na portalu wiadomości24.pl.

W dniach od 20 do 24 lutego 2012 roku obchodzony będzie Tydzień Ofiar Przestępstw.

Już 11 i 12 lutego tego roku miłośników szusowania na nartach czekają nie lada emocje. Na naszym stoku odbędą się bowiem II Mistrzostwa Regionu Tarnowskiego w narciarstwie alpejskim pod patronatem Starosty Tarnowskiego i Burmistrza Ciężkowic.

Wygraj "ciepło z Tarnowa" w konkursie miasta i gminy Wojnicz!

Konkurs „Turystyczne Odkrycia 2012” - Do 10 lutego trwa konkurs „Turystyczne Odkrycie 2012”, realizowany przez www.TargiTurystyczneOnline.pl.

Miasto pod Górą św. Marcina najbardziej skuteczne w Małopolsce w absorpcji środków z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Takie dane zaprezentował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Tarnów, nie bez powodu, nazywany jest polskim biegunem ciepła. To właśnie u stóp Góry św. Marcina notowana jest najwyższa średnia temperatura w kraju i jest tu najwięcej słonecznych dni w roku.

Archiwalne