Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Województwo Małopolskie, w ramach kampanii promocyjnej "Małopolska w akcji" z udziałem Justyny Kowalczyk, zachęca wszystkich mieszkańców regionu do wspierania królowej polskich nart podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oslo.

W myśl zasady „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Filmów o Polskich Miastach i Gminach SOSNOWIEC TOUR FILM, towarzyszącego Międzynarodowym Targom Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX

Od maja z lotniska w Balicach będzie można latać do Chicago i do Hamilton w pobliżu Toronto.

Szynobus może stać się lekarstwem na korki. W regionie tarnowskim jest szansa na uruchomienie szybkich przewozów drogowo - kolejowych. Dzięki nim mieszkańcy szybciej dojadą do pracy, szkoły czy na zakupy - powiedział radiu RDN Małopolska Stanisław Sorys, członek zarządu województwa małopolskiego.

Tarnów ma szansę znaleźć się na planszy najnowszej polskiej edycji gry Monopoly. Od najbliższej niedzieli, tj. od 20 lutego przez miesiąc, internauci będą mogli oddawać głosy na swoje ulubione miasto. Na planszy znajdą się w sumie dwadzieścia dwa miasta, spośród sześćdziesięciu, które otrzymają najwięcej głosów w internetowym głosowaniu.

To inicjatywa Kurii Biskupiej w Tarnowie dla uczczenia jubileuszu 225-lecia Diecezji Tarnowskiej. Miasto wydało tzw. warunki zabudowy dla tej inwestycji. Obecnie opracowywany jest projekt posadowienia krzyża na tym terenie. Według informacji z Kurii, poświęcenie nowego krzyża może się odbyć około połowy roku.

Abp Józef Życiński jako ordynariusz tarnowski chętnie odwiedzał parafie i spotykał się z ludźmi, był otwarty na wszystkich i zawsze uśmiechnięty- tak arcybiskupa pamiętają wierni diecezji tarnowskiej. Dziś oddają mu hołd w jego ostaniej drodze i wspominają lata kiedy był pasterzem diecezji...

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Tarnowie, budynek z bogatą historią, zmieni się nie do poznania. W tarnowskim ratuszu podpisano umowę na gruntowną modernizację obiektu. Inwestycja pochłonie blisko pięć i pół miliona złotych, z czego dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi przeszło trzy miliony trzysta tysięcy.

Postawiony został pierwszy krok do utworzenia stałej ekspozycji na temat historii Tarnowa i ziemi tarnowskiej. Eksponatów jest coraz więcej, ale nie ma ich gdzie prezentować, dlatego leżą spakowane w pudełkach i pochowane w muzealnych piwnicach i magazynach.

Justyna Świętek w ogólnopolskim konkursie na plakat promujący Polskę zajęła ,wraz z dwoma innymi laureatami, pierwsze miejsce.

- Promocja kraju jest moim zdaniem bardzo ważna, to zdopingowało mnie do wykonanie tej pracy – mówi laureatka

Archiwalne