Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dzięki środkom otrzymanym w związku z 90-leciem, prace modernizacyjne prowadzone są między innymi w Dołędze. Tamtejszy dworek przechodzi gruntowny remont.

Co robić w okresie świąteczno - noworocznym? Gdzie warto się wybrać? 

Osioł, zwierzęta domowe i egzotyczne ptaki. W ogrodach Ojców Bernardynów w Tarnowie można odwiedzać żywą szopkę. Tradycyjnie w czasie świąteczno-noworocznym ogrody zakonników odwiedzają tłumy mieszkańców Tarnowa i regionu.

Święta Bożego Narodzenia w 1914 roku to dla Legionów czas ciężkich zmagań w zalesionym terenie, walka na bagnety, wytrzymywanie huraganowego ognia artyleryjskiego, a jednocześnie kontruderzenia i brawurowe wypady na wroga. Brygada dowodzona przez ppłk. Sosnkowskiego przez 3 dni walczyła pod Łowczówkiem tracąc 128 ludzi i biorąc do niewoli w 600 żołnierzy i 18 oficerów rosyjskich.

W Tarnowie zaatakowała nas przeeeesympatyczna dziewczyna, którą powiedziała, żebyśmy poszli na kawę do tramwaju. No i poszliśmy na tę kawę i oszaleliśmy! Co za miejsce! Co za klimat!...

Dzięki pomysłom radnych i podpowiedziom mieszkańców zmianie ulega osiedle Starówka. Na skwerze O. Kokocińskiego , tuż obok fontanny powstał pierwszy w Tarnowie Zdrój miejski.

Działalność zainaugurowała telewizja internetowa Synaj.tv. Ma relacjonować wydarzenia religijne odbywające się na terenie diecezji tarnowskiej.

14 grudnia w Limanowej odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie punktów należących do sieci Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W gościnnych progach limanowskiego Starostwa Powiatowego przedstawiciele punktów informacji turystycznej z całego województwa wzięli udział w szkoleniu podnoszącym kompetencje oraz podsumowaniu tegorocznej certyfikacji.

23.12.2017: 9:00 - 17:00
24 - 26.12.2017: NIECZYNNE
27 - 29.12.2017: 8:00 – 18:00
30.12.2017: 9:00 – 17:00
31.12.2017 - 01.01.2018: NIECZYNNE

W ogrodzie ojców Bernardynów w Tarnowie trwają przygotowywania do żywej szopki. Ojciec Ewodiusz odnawia i dobudowuje stajenki i zagrody dla zwierząt. Na co dzień mieszkają tam m.in. gołębie i kury. Ale na czas świąteczny przybywa dużo więcej zwierząt. Z klasztoru ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej do Tarnowa przyjechał już ulubieniec dzieci, osiołek Benio.

Archiwalne