Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

 

31.12.2014 – 09.00 – 14.00

1.01.2015 – NIECZYNNE

2 - 6.01.2015 - 09.00 – 17.00

Sylwester to czas hucznych zabaw, spotkań i prywatek domowych. Prawie każda restauracja przygotowała ofertę na ten wyjątkowy wieczór. Jeśli kogoś nie stać na bilet do wykwintnego lokalu, może spędzić sylwestra pod gołym niebem. W tym roku na tarnowskim Rynku z głośników rozbrzmiewała będzie muzyka, a o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. Przygotowaliśmy dla państwa niektóre oferty zabaw sylwestrowych z regionu.

Tarnowski kataryniarz umila mieszkańcom przedświąteczne zakupy na Burku. Rzeźba jest wyposażona w katarynkę, która na okres świąteczny została wzbogacona o wyjątkowy repertuar.

Kucyk Merida, baranki Edward, Manfred i Zigi - to towarzystwo już od jutra zamieszka w tarnowskiej żywej szopce, która powstaje w stadninie w Klikowej. Szopka w tym miejscu powstaje po raz pierwszy w tym roku. Pracownicy stadniny postanowili przygotować ją na prośbę dzieci, które odwiedzały stadninę.

24.12.2014 – 09.00 – 14.00

25.12.2014 – NIECZYNNE

26.12.2014 – NIECZYNNE

27.12.2014 - 09.00 – 17.00

28.12.2014 – NIECZYNNE

Bez niego nie może obyć się wieczerza wigilijna, a najlepsze w regionie tarnowskim hodowane są w wierzchosławickich stawach. Karp królewski to ryba, której nie może zabraknąć w świątecznym menu.

Opłatkami z Błonia podzielą się ludzie w całej Polsce. Ten biały chleb pojechał także m.in. na Ukrainę oraz do Francji, Niemiec, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

To kolędowanie, wóz z sianem i takie spontaniczne spotkanie w środku miasta przypomina mi dziecięce lata – mówi włoski turysta. Takich rzeczy obecnie w Italii nie ma.

Wóz z pachnącym sianem wigilijnym przyjechał do Tarnowa. Ten tradycyjny korowód z grupą kolędniczą „Kumotry" ma już swoją kilkunastoletnią tradycję.

"Marka Polska, dla nas, to zbiór cech znamienitych osobowości reprezentujących polską naukę, kulturę, sport czy inne dyscypliny życia publicznego. Promując Polskę niezmiennie je przywołujemy" - powiedział Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podczas Gali Złote Logo Polska. Dziękując tegorocznym laureatom podkreślał, że że bez wsparcia ludzi, którzy wpływają na odbiór naszego kraju, promocja Polski nie byłaby tak efektywna. Polska postrzegana jest właśnie przez pryzmat ich postaw i osiągnięć.

Jak w nietypowy sposób zaprosić turystów do odwiedzenia zimą naszego regionu? I jak przypomnieć Małopolanom o świątecznych tradycjach? Poprzez wyjątkową kampanię promocyjną organizowaną przez Województwo Małopolskie. Dziś akcja zaprezentowana została uczestnikom konferencji branży turystycznej w Krynicy-Zdroju.

Archiwalne